Regülatör devresinde Hata (resimli)

Ilker dvc

Üye
arkadaşlar devreyi kurdum play e basınca hata veriyor nerede hata yapıyor olabilirim acaba ? devrenin yakın uzak fotosu ve birde hataların fotosunu çektim. (acemiyim)

Ekli dosyalar

• hata1.png
    hata1.png
    70.8 KB · Görüntüleme: 45
  • hata2.png
    hata2.png
    70.9 KB · Görüntüleme: 39
  • hata3.png
    hata3.png
    93.1 KB · Görüntüleme: 35
d5-6-7 ters, lm317 bağlantısında sda sorunlu gibi şemayla yaptığını karşılaştır.

Bu devrede kesişen yerler kısa devre mi yoksa çizimden dolayı mı öyle gözüküyor? Normalde kesişen yer nokta ile belirtilir.
2. resimde noktalaı görünüyor Hocam :).

2. resimde noktalaı görünüyor Hocam :).
Pardon özür dilerim. Şimdi gördüm.:p
Bir tek adam akıllı anladığım yer 220 V trafoya giriyor sonra köprü diyotla DCV çevriliyor. Ondan sonrası kafam karmakarışık oluyor. Bana yardımcı olur musunuz ?

Pardon özür dilerim. Şimdi gördüm.:p
Bir tek adam akıllı anladığım yer 220 V trafoya giriyor sonra köprü diyotla DCV çevriliyor. Ondan sonrası kafam karmakarışık oluyor. Bana yardımcı olur musunuz ?
Yardım esirgemeyiz halı kenarına paspas kenarına overlo ... :p

Bence zenere gerek yok, köprü diyottan regüleli gerilim 317 geliyor d5 ile akım arttırma sağlanıor, rv1 potu ile voltaj ayarlanacak ancak orta uç boşta bırakılmış.

Bence zenere gerek yok, köprü diyottan regüleli gerilim 317 geliyor d5 ile akım arttırma sağlanıor, rv1 potu ile voltaj ayarlanacak ancak orta uç boşta bırakılmış.
Bülent abi ben mi yanlış yorumluyorum anlamadım??? rv1 potuna hem - giriş var pot çıkışı + kısa devre oluyor???

@öğretmen27 evet orta uçla bağlantı olması gerek, hatalı.

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,950
Son üye
Krşt.alg

Yeni konular

Geri