Rüzgar Enerjisi ile Elektrik Üretmek

benim tek takıldığım mevzu hangi üreticiyi kullanacağız araba dinamosu olmuyor peki en verimli üreteç hangisi bende biraz uğraştım verim 0

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
arkalaşlar ben panocuyum geçenler köye gittim eniştemin çivtliğine asenkronmotorla dinamoyuçeirip 24 kv lı diğer çivtliğibesliyo ben bunu eski bi hacı murat vardıonun sanzumana mağladım çalıştırıp vitese atınca ne araba ne dinamo zorluyo rahatlıkla 6 tane fan 1kv lık 4 kwlık ikiadet ısıtıcı 1 de 2 kw lık pompayı besliyo attı 30 adet floresan lamba ama gazda pahalı oldu bunu rüzgar güçüyle çavirip kullanabiliriz

Baca gullerının daha hızlı donecegını duşunuyorum amatorce bu işi duşündüm fakat ırmak kenarında en azından ruzgar essındıye buklemeyecen ama ırmagın debisi ve akış hızı onemlı ona gore generator hesabı yapmak ıstıorum

--------------------------
damla kendını tamamladıktan sonra damlar. Kurak topragı canlandırır,fazlası sel ile can alır..

Solar panel ekıpmanları
solar panel+ınverter+sarj adaptoru+battery

Ruzgar gulunden gelen degısken dc voltajı nasıl 12v aku sarjı ıcın uyumlu hale getırecegız ?

Arkadaşım ; yapmak istedin rüzgar tirbünü anladım. Daha önce bende bu konuyla ilgili çalışma yaptım. Arabalardaki şarj dinamosu olmaz nedeni şarj dinamosu en az 800 d/dk ister. araya redüktör kullanırsan kuvvetli bir enerji kaybı oluyor. bunun içinde çok büyük pervane yapman gerekir.
Rüzgar tirbününde düşük devirde yüksek verim almak esastır. Bunun içinde Neodyum mıknatıs kulanman şarttır. Yani alternatörü kendin yapmalısın. Ev yapımı çeşitli modeller var. Bunları internetten incelemeni tavsiye ederim.
İnvertöre gelince Modifiyeli karedalga elektrik motorlarını çalıştırır. Bende var; matkap , su motoru çalıştırıyorum asenkron 600w lık olanını 150 - 200 tl arasında bulabilirsin.
Sana birde şarj kontrol sistemi lazım elektronik kart Aküler dolduğu zaman fazla elektriği deşarj etmek için Herhangi bir cihaza yönlendiricek.

Güneş panelleri demişsin, onun ürettiği elektrik rüzgar tirbünü ile mukayese bile edilemez.

İyi Çalışmalar.

peki redüktör kullanmayıp nasıl bi dişli kutusu yapmalyız? Veya redüktördeki kayıp ne kadardır? Teşekkürler.

asenkron motorla dinamoyu neden çalıştırıyor.Asenkron motoru çalıştırdığı elektriği diğer çiftliğe direk olarak neden vermiyor. Konu baya karışık geldi.

sayın arkadaslar ben bitirme ödevi aldım rüzgar türbinleri konusunda ama yeterli döküman bulamıyorum elinde yararlı dökümanlar olan arkadaslar varsa mail adresime gönderebilir mi? Şimdiden teşekkürler
[email protected]

Merhaba arkadaşlar ben 5kw lık rüzgar türbini yaptım fakat mıknatıslarını rotora yapıştıramadım çok iyi bir yapıştırıcı bilen varasa lütfen bilgi versin 240 cm lik fiber kanatlarınıda yaptım mıknatısları çin'de imal ettirdim imalat konusunda yardım isteyene yardım edebilirim isteyen mail atabilir [email protected]

Forum istatistikleri

Konular
128,248
Kullanıcılar
450,058
Son üye
dendex

Yeni konular

Geri