Rüzgar Enerjisi ile Elektrik Üretmek

selamun aleykum sefim
bi sorum olacakti sizin turubunle evdeki hangi aletleri calistira biliyorsunuz
tesekurler
ayrica diyer akadaslarada paylastiklari bilgiden dolayi tesekur ederim

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
bu konuyla ilgili bu sene YTÜ IEEE 5. RLC seminerine kıbrıstan gelen arkadaslar civalı rüzgar türbini kullanarak rüzgar enerjisinden elektrik enerjisi elde etme konusunda projeleri vardı ve cok farklı bir projeydi cidden . shneider elektrik yöneticilerinin bile ilgisini cekmisti .

slm ben bu siteye yeni kayıt oldum ve ben bir fabrikada elektrik ustası olarak 6 seneden beri calışıyorum elektrik hayatım ben 13 yaşındayken başladı.demek istedim sizin elektrik üretme projesi üzerinde 6 seneden beri çalışıyorum.haa çalışmalarım bir sonuç verdimi evet bütün hesaplamalarımı yapıp sizin rüzgar projenizden daha degişik rüzgarsız,susuz,yakıtsız,güneşsiz,bir proje geliştirdim ve projem hazır sadece yapılmayı bekliyor benim mazeme alacak çevrem yok bu mazemeleri nekadar internette araştırıp stelerden istesemde ulaşamadım normalde bu sene bu işi yapmam lazımdı ban destek cıkmak isteyen güvenilir,bilgisi olan ortaklar arıyorum iletişime geçtikten sonra projemi sunacagım ha projem noterden tasdiklettim.şimdiden teşekkürler

___

slm açık oldunu gördüm şef sizin benim yazımı okumanızı istiyorum bycayir okursanız sevinirim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben de güneş panelleri ile sokak aydınlatması işini gören bir devre tasarladım ve yaptım elde edilen enerji aküye kontrollu bir durumda depolanıyor. ve sistem 12 volt 50w olarak sınırlanmış durumda denemeleri sonuçlandı. Güneş paneli yerine rüzgar gülü de uygulanabilir sanırım. becerebilirsem bir adet de rüzgar gülü yapacağım konuları buradan bende takip ediyorum.

Web sayfamızdan konu ile ilgili ürünlere ve sistem ekipmanlarına ulaşabilir , ürünlerin teknik özeliklerini inceliyebilirsiniz...

Güneş panelleriyle ilgili yasa çıkana kadar bunlarla ilgilenmezseniz iyi olur.Çünkü güneş paneliyle enerji üretmenin maliyeti bütün diğer enerji üretim şekillerinden daha pahalıdır.Özellikle Almanya'da oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır.Ancak yatırımcı bir arkadaştan duyduğuma göre Almanya'da devletin güneş enerjisini kWh fiyatı olarak 20 cent'e yakın bir fiyattan satın alması bu sektörü oldukça geliştirmiştir.Şu an için Türkiye'de lisans almadan 500 kW'a kadar üretim yapılabilmektedir.Bu enerjiyi üretmek için şu aşamada rüzgardan faydalanmak mantıklıdır.Ancak bu yapmaya çalıştığınız devrelerle üreteceğiniz enerji maliyetinizi karşılamayacaktır.Bu nedenle sadece fikir olarak değil maliyet olarakta beraber çalışılmasını öneriyorum.Bu durumda üretilen materyallerin kullanıma sunulmasıda mümkün olacaktır.

solar panel insanın iştahını kapartıyor ama ekonomik açıdan bakarsak çok pahalı geçen yil çinden 9 volt 110 mA lik solar paneller getırttım ilk başta ekonomık geldı ama deneme yaptığımda yanıldığımı anladım guneş gorduğunde ortalama 70-80 mA verıyor kataloğ değerlerı yanıltmasın arkadaşlar kataloğdakı değerler en verımlı durumdakı olçumler ben bundan vazgeçtım gıbı ruzgar enerjısı solar panele gore çok çok ıyı solar panelın verdığı gucu 5 watt lık step motorla gunde bır saat çalışmayla alınabılıyor

aslında bır başka enerjı kaynağı akdenız bolgesınde kaldım iskenderunda denızdekı gel gıt olayı ole azımsanacak guç değıl malıyet olarakta ruzgar enerjısınden daha ekonomık olur gıbı 50 mt kıyıda tesis kurulsa mwatt lık sistem oluur duşuncesındeyım

Evet gelgitten elektrik üretmenin özellikle kuzey avrupada çok yaygın olduğunu duymuştum. Gerçektende verimli olduğu söyleniyor. Ama o sistemde de ilk kurulum oldukça maliyetliymiş.

Forum istatistikleri

Konular
128,353
Kullanıcılar
450,207
Son üye
YK58

Yeni konular

Geri