Röle seçimi hakkında

notther

Üye
Merhaba arkadaşlar,

Ben bir elektrik sistemini elimdeki data acquisition cihazı ile kontrol etmek istiyorum. Cihaz -/+10 V ve maksimum 1ma akımda voltaj üretebilmekte. Kontrol voltajı yani. Bu değerlerle kontrol edebileceğim sadece açma kapatma işlemi yapacak röle arıyorum. Nereden nasıl bulabilirim? Bu konularda fazla bilgim yok o yüzden soruyorum. Şimdiden teşekkürler.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Cihaz kontrol sinyali üretiyor zaten mevcut hali ile. Bunu transistörle başka bir şeye mi çevirmeliyim? Bunu mu demek istediniz? Bu konularda çok fazla bilgim yok, daha açıklayıcı yazarsanız çok memnun olurum.

1ma akım her yöleyi çektirmek için yeterli olmayabilir ; bu konuda katalogları baya bir deşmeniz lazım ; mehmet ali arkadaş bu küçük akımla bir transistörü sürmeyi ; transstörün çıkışınada bir röle bağlamanızı önermiş ki çokda güzel düşünmüş bence.

Forum istatistikleri

Konular
128,292
Kullanıcılar
450,121
Son üye
feritdogan71

Yeni konular

Geri