Proteus Yeni eleman ekleme ile bir soru

gurseli

Üye
Forumda olan herkese selamlar.Benim sorum Proteus programını iyi bilen arkadaşlara olacak.Ben Proteusa yeni eleman çizip eklediğimde o eleman bir türlü aktif eleman olmuyor,pasif eleman oluyor yani sadece devre çizimde kullanabiliyorum.Mesela bir lamba eklemek veya lambanın şeklini veya simulasyon rengini değiştirmek istiyorum (simulasyon halindeyken rengi daha göz alıcı olmasını istiyorum mesela sarı renk olsun-aynı CircuitMaker Programındaki gibi).Benim sorum şu.Proteusta kütüphaneye yeni eleman çizip eklediğimizde o elemanı (Parçayı) simulasyon halindeyken nasıl aktif edebiliriz,böyle bir şansımız varmı veya varsa nasıl yaparım.Şimdiden herkese teşekürler.Umarım en yakın zamanda soruma cevap veren olur.

"Çok kolay" help dosyalarında anlatıyor. ::)

Ekli dosyalar

• proteusda parça yapmak.rar
    273.6 KB · Görüntüleme: 25
Teşekürler Musallim kardeş.Gönderdiğin Açıklama programı açtım ve açıklayıcı bir belgeye benziyor.Sadece bunun türkçesi yokmu veya nerden bulurum.

Hayır yok.
İleri derecede programlama ve söz konusu elemanla ilgili tüm elektronik davranış bilgisine sahip olmalısınız.
Öyle olanda zaten proteusa ihtiyaç duymaz.
Böyle biri vardı , istek üzerine bile .dll hazırlayıveriyordu,sitesinde paylaşıyordu.Labcenter , onu ekibe dahil etti ve site dondu... ::)

Ayrıca proteusu , circuitmaker-edison gibi oyuncaklarla aynı kefeye koyup onlarda gördüklerinizi beklemeyin.
Lisans dosyaları ile birlikde ederi 7000 sterlin civarında ve konusunda tek.

Hoş proteusda da, mesela LED rengini seçebilirsiniz.... ::)

Arkadaşlar ben proteusa yeni geçtim daha once sprit lariotu kullanıyordum (simulasyou nedeni ile) fakat bu program kutuphanesinde ess firmasının es3210 ve es3207 entegreleri yok bunu kendim hazırlamak istiyorum fakat Programa yeni oldugum için beceremiyorum çok acil yardım etmenizi bekliyorum
çizime başlıyacagım kütüphanem eksik oldugundan başlıyamıyorum
lütfen çok acil yardım edin

Arkadaşlar proteusa hazır çizilmiş devre elemanları varmı örneğin role,trafo,klemens vb.

1970atilla, programda kütüphane ye (Library) baktınmı ?

ısıste yaptıgım devreyi arese aktardıgımda bazı elenanlar aktarılmıyo
örn: led gibi areste karsılıgı yok
bunları nasıl yapabilrim

7.4 te led in areste PCB şekli mevcut.Olmayanlarıda siz oluşturup kütüphaneye ekleyebilirsiniz

proteusa mcp 2551 ve mcp 2510 entegrelerını nasıl ekleyebilirim??? yardımcı olabilecek biri var mı:)

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri