Proteus Yeni eleman ekleme ile bir soru

musallim, hangi kütüphaneye baktımsa sg3525, tl494, uc3854 veya mc44608 component'lerini bulamadım bende proteus 7.6 sp0 var...şimdi sorum bunlar ısıs'da farklı bi isimle bulunuyor olabilir mi?(ki sanmıyorum :S ) aktif similasyon için gerekiyor acaba bulabilir miyim ? teşekkürler şimdiden :)

mrb,

bitirme tezim için hoca benden aralıkları 2mm olan bir kart çizmemi istedi. bilgisayar mühendisliğinde oldugum için bunun daha basit oldugunu düşündü ama bunu hiç yapamıyorum. distributor gibi fonksiyondan bahsetti. bunu isis de mi yapıcam. böyle bir şeyi deneyen veya bi fikri olanınız varmı?

bi de elim degmişken size cevap yazayım. şimdi önce google dan proteus kullanımı yazıp aratın. orda karşınıza çıkan ilk linklerden 2 sinde de ayrı ayrı sorunuzun cevabını video yla anlatmışlar.

proteusa yeni başladım acaba nası öğrenirim yardım edermisiniz

proteus un isis bölümünde (örnek)555 entegresinin ayakları eksik neden seçimi bize bırakmamışta kendi kafasına takılıyor yokmu bunun bir çaresi anlamadım gitti kullanmam gereken ayaklar eksik ne anladım bu programdan bir şey çizicem entegrede lazım olan ayaklar yok neden entehrenin tm ayakları mevcut degil bi yardım edin allah için

Sessos

İsis programında elemanı istediğin şekilde parçalayıp istediğin elemanı oluşturabilirsin.NE555 entegresini kütüphaneden seçtikten sonra entegreyi mause ile seç. Seçtiğin anda yukarda çekiç işareti var ve bu işaret aktif hale gelecektir.Elemanı seçip çekiç işaretine tıkladığında eleman parçalanmıştır.Yani sen entegrenin ayaklarını istediğin gibi değiştirip sana lazım olan numaraları istediğin ayağına çift tıklayarak isim numara verebilirsin.

arkadaşlar bn de ısıs te beyaz led yapmaya çalıştım yaptım olacak :D ama bir türlü aktif edemiyorum bacaklarını bağlayamıyorum yardımcı olursanız şimdiden teşekkürler ...

dostum cizdiğin eleman aktif olmaz sadece arese attığında bi kılıf olması cizilir aktif olabilir ama program işinden anlaman lazım

Forum istatistikleri

Konular
128,209
Kullanıcılar
449,988
Son üye
hmos23

Yeni konular

Geri