Proteus problemi lütfen yardım

fikrot

Üye
Arkadaşlar proteus isis te devre tasarlayıp arese geçtiğimde tek taraflı bir devre için otomatik jumper atmadıgını farketim ve ne yaptıysam beceremedim sanırım bunu otomatik yapmak araeste mevcut değil. Jumper atmadıgı için basit bir devreyi bile tamamlayamıyor.Orcad a başlamayı düşünüyorum. Lütfen yardım.

Yokmu bu jumper olayını çözecek?

Proteusda jumper fonksiyonu yok. Ama bu işi şu şekilde çözebiliyoruz.
Jumper atıcağımız noktada çok katmanlı pcb çizimi için kullanılan layer sellector den ara katmanlar için inner veya üst taraf için top copper seçilerek jumper atılacak hatdı çiziyoruz. Daha sonradan çıktı alırken printer menüsünden jumper için kullandığımız katmanın tik işaretini kaldırdığımız zaman çıktıda bu alan boş görünüyor.

proteus bi çok konuda yetersiz jumper konusunda olduğu gibi. bence eğer yeni yeni çizim programlarını deniyosanız ve ileriyide düşünürseniz daha kapsamlı programlar kullanmaya başlayın. elektronikte teknolojiye yetişmek zor belki böylelikle kolaylaşır biraz:) benim tevsiyem altium yada yeni yeni türkiye piyasasına yerleşmeye başlayan cadstar deneyin. hatta bana cadstar daha kolay ve daha kapsamlı geldi. bence bi denemekten zarar çıkmaz bide onu deneyin:))

Arkadaşlar
ben proteusta çok yeniyim proteus 7.5 yükledim tam olarak nasıl çalıştırılacağını bilmiyorum licence key için library leri aktardım amainstall yapamıyor nerede yanlışım var bilemiyorum lütfen yardım.... sırasıyla programı nasıl çalıştıracağım
Rıdvan

proteus bi çok konuda yetersiz jumper konusunda olduğu gibi. bence eğer yeni yeni çizim programlarını deniyosanız ve ileriyide düşünürseniz daha kapsamlı programlar kullanmaya başlayın. elektronikte teknolojiye yetişmek zor belki böylelikle kolaylaşır biraz:) benim tevsiyem altium yada yeni yeni türkiye piyasasına yerleşmeye başlayan cadstar deneyin. hatta bana cadstar daha kolay ve daha kapsamlı geldi. bence bi denemekten zarar çıkmaz bide onu deneyin:))

sn dasb;
tavsiyede bulundugunuz cadstar ı sitesinden indirmek mümkün degil, siz lisanslımı kullanıyorsunuz ?

programı indirdiğim sitenin linki aşağıda. ama ilk önce siteye üye olmak gerekiyor ve mail adresinizi doğru girmelisiniz mail üzerinden üyeliğiniz aktif ediliyor. ben baydır inceliyorum programı hatta ing döküman ve videolarını falanda indirdim. programı indirip kullanmaya karar verirsen o konuda da yardımcı olabilirim sanırım:)

CADSTAR Express V11.0 | Zuken

arkadaşlar proteusta jumper var sizin bi yanlışınız olmasın ????????????
yada ben mi yanlış yapıyorum.....

Forum istatistikleri

Konular
128,289
Kullanıcılar
450,118
Son üye
TheTwize

Yeni konular

Geri