Elektro akustik gitarın ekolayzıri

Solud1

Üye
Elektro akustik gitarın ekolayzır pili taktığım halde çalışmıyor,sorun ne olabilir

Elektro akustik gitarın ekolayzır pili taktığım halde çalışmıyor,sorun ne olabilir

1 - yeni takığınız pilde bitiktir veya benzer pil voltaj uyumsuzluğu .
2 - pil ters takılmıştır .
3 - pil yeri oksitlenmiştir .
4 - pil yeri kablo ve diğer sorunu olabilir .
5 - ekolayzır bozuktur . ( tamiri )
6 - yeni ekolayzır alma vakti gelmiştir .
7 - ekolayzırdan vazgeçme günü gelmiştir .

Diğer arkadaşların yorumlarını beklemeniz . ?
( foto , video gösterimi olsa daha iyi olurdu )

Kolay Gelsin Sağlıcakla ...

Marka model nedir?

Bir de jack takıp denediniz mi? çoğu model jack takılmadan çalışmamakta.

Pilin dolu olduğuna ve kutupları doğru olacak şekilde takıldığını kontrol edermisiniz.
Elektro akustik gitarın ekolayzırı. Pili yeni alıp taktım. Işığı ilk anda yanıyor, sonra sönüyor

Marka model nedir?

Işık hangi işlem sırasında yanıp sönüyor, kabloyu takarken mi?

Ses tesisatı veya anfiye bağladınız mı?

Marka modeli söyleyemiyorsanız en azından gitarın marka modelini söyleyin de internetten bakıp modele eq yu ben tesbit edeyim :)

Elektro akustik gitarın ekolayzırı. Pili yeni alıp taktım. Işığı ilk anda yanıyor, sonra sönüyor

Marka model nedir?

Işık hangi işlem sırasında yanıp sönüyor, kabloyu takarken mi?

Ses tesisatı veya anfiye bağladınız mı?

Marka modeli söyleyemiyorsanız en azından gitarın marka modelini söyleyin de internetten bakıp modele eq yu ben tesbit edeyim :)
Yarın sabah modeli ve ekolayzır fotosunu atarım. Sağolun.
Yarın sabah modeli ve ekolayzır fotosunu atarım. Sağolun.
Işık pili takınca yanıyor, anında sönüyor. Zaten amfide deniyorum

Pili ilk taktığınızda veya kabloyu taktığınızda eq genelde ışığı bir kere kapatıp açar. Bu eq nun çalıştığının bir göstergesidir. Yarın vereceğiniz bilgilere göre tam yönlendirmeyi yaparım size 👍

Bu arada kablonuzun sağlam olduğunu varsayıyorum :)

Pili ilk taktığınızda veya kabloyu taktığınızda eq genelde ışığı bir kere kapatıp açar. Bu eq nun çalıştığının bir göstergesidir. Yarın vereceğiniz bilgilere göre tam yönlendirmeyi yaparım size 👍

Bu arada kablonuzun sağlam olduğunu varsayıyorum :)
Stagg marka gitardan söküldü. Resmini atıyorum

Ekli dosyalar

• IMG_20240507_070821~2.jpg
    IMG_20240507_070821~2.jpg
    424.5 KB · Görüntüleme: 12
Keşke bir tozunu alıp öyle atsaydınız fotoyu. Bilemedim ben mi yardımcı olmak isterken bir şeyleri hatalı söylüyorum. O hale geldiyse kimbilir ne aşamalardan geçmiştir bunu belirtmeden geçmeyeceğim.

Bunun markası modeli artec fse 4fse , Türkiyedeki distrübitörü 4C müzik (ist-tünel), ararsanız telefondan isteyeceğiniz kişinin adı da Emre, eğer o yok ise Zafer.

Genelde bu durumda 2 senaryo var:

Bir bağlamanın veya gitarın üzerinden sökülmüş bu, sökülürken de çıkışı kesilerek çıkartılmış ya da çıkış soketi bozulmuş//orjinal olmayan soket kullanılmış.

Doğru şekilde bağlanmadığı için açılış ledi yanıyor fakat canlı ve negatif uçlar yanlış olabileceğinden dolayı ses çıkışı olmuyor. Bunların çıkışında 3 uçlu kablo vardır.
Kırmızı - Beyaz ve çıplak uç. Kırmızı ve beyaz yanlış bağlandı muhtemel.

İkinci senaryo da eşik altına yerleştirilen (piezo tip ses alıcı manyetik-eşikaltı manyetik- pp607 veya pp617 model gitar için//pp341 bağlama için) bu ses alıcının kablosunun metal kısma bağlandığı yerde kısa devre vardır. Tecrübesiz kişiler tarafından sökülüp takılmış belliki, eğer kendiniz yapabilecekseniz harika ama alanınız değil ise tavsiyem müzik aletleri elektroniği ile ilgili bir servise//kişiye götürmeniz. 4C sizi yönlendirecektir.

Forum istatistikleri

Konular
128,390
Kullanıcılar
450,275
Son üye
mustafa0638

Yeni konular

Geri