Proje yardım

uhum

Üye
Arkadaşlar ben yeni mesun bi teknikerim ve iki katlı bir evin projesini çizmek istiyorum. Resmi işlemler nelerdir? Şurdan başlıyayım...

1) Mimari projeyi aldım ve çizimi hesabı kitabı bütün ıvır zıvır herşeyi yaptım.
2) ....

Yardım edin litfen bu işlerin presedürü nedir. Proje çizmem için dükkanımmı olması gerek? S.O.S.

Soru sorarken ve cevap verirken türkçeyi düzgün kullanmaya özen gösterelim...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Arkadaşlar ben yeni mesun bi teknikerim ve iki katlı bir evin projesini çizmek istiyorum. Resmi işlemler nelerdir? Şurdan başlıyayım...

1) Mimari projeyi aldım ve çizimi hesabı kitabı bütün ıvır zıvır herşeyi yaptım.
2) ....

Yardım edin litfen bu işlerin presedürü nedir. Proje çizmem için dükkanımmı olması gerek? S.O.S.

Soru sorarken ve cevap verirken türkçeyi düzgün kullanmaya özen gösterelim...

Projeyi çizmen için dükkanın olmasına gerek yok :)ama , projeyi Ozalit kağıdına bastırman ve resmi işlemleri takip etmen için elbette Oda sicil kaydın ve ayrıca yerel tedaş a kaydın olması gerekir...

İşyeri açmanız gerekir,en azından kağıt üzerinde.Yani vergi numarası almanız lazım.

vergi vermeden bu işler olmaz fatura edebilecegin bir yer olmalı işin başı bu

Forum istatistikleri

Konular
128,407
Kullanıcılar
450,312
Son üye
ErkanGlc

Yeni konular

Geri