Prizde 4 tane kablo var

elektrikçi çağırın

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
İyi de böyle bir bağlantıda 2 faz 2 nötr olması gerekli. Benim açtığım prizde 3 nötr 1 faz var. Ayrı şu an o priz bağlı olmadığı halde tüm prizlerde enerji var. Yani prizden prize bağlantı değil muhtemelen.

Topraklamayı sonra halletmeyi düşünüyorum. Bazıları meger ölçümü falan var. Sıradan kazık çakarak olmaz falan dediği için ellemedim. Araştırıp yapmaya çalışıcam olmazsa elektrikçi çağırırım.
İşten anlamadığınız belli, bencede bilen birini çağırın. Elektrik bu hataya gelmez.

İyi de böyle bir bağlantıda 2 faz 2 nötr olması gerekli. Benim açtığım prizde 3 nötr 1 faz var. Ayrı şu an o priz bağlı olmadığı halde tüm prizlerde enerji var. Yani prizden prize bağlantı değil muhtemelen.

Topraklamayı sonra halletmeyi düşünüyorum. Bazıları meger ölçümü falan var. Sıradan kazık çakarak olmaz falan dediği için ellemedim. Araştırıp yapmaya çalışıcam olmazsa elektrikçi çağırırım.
kalerüfer tesisatı yada su tesisatı demirse ona bağlayın bari şimdilik

İşten anlamadığınız belli, bencede bilen birini çağırın. Elektrik bu hataya gelmez.
Hocam kim olsa anlamaz ki. Elektrikçi çağırsam komple tesisatı elden geçirip kablolar nedir bakmak lazım diyecek. Açıkçası yarın fazla nötrü prize bağlayıp diğer 2 nötr kabloyu boşta bırakarak deneme yapıcam.

Bi aralarda izlendiğinden bahseden birisi mi vardı ne, öyle birşeyler hatırlıyorum sanki.
Yok , bu arkadaş free enerji konusunda cevval , cebbar , atakan bir arkadaştı. Sonra termodinamik kanunları aklına yatınca tevbe istiğfar etti herhalde.

Hocam kim olsa anlamaz ki. Elektrikçi çağırsam komple tesisatı elden geçirip kablolar nedir bakmak lazım diyecek. Açıkçası yarın fazla nötrü prize bağlayıp diğer 2 nötr kabloyu boşta bırakarak deneme yapıcam.
Elektrikçi çağırın, kendinizi ve başkalarını tehlikeye atmayın.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri