Akıllı 3 lü anahtar bağlantısı sorunu

Nötür doğrudan ampullere gidecek şekilde, fazı da anahtara gelecek şekilde düzeltin sorun kalmayacak. Sonraki adım nötürü anahtara indirmek ve bağlantıları yapmak.
ben de öyle yapmayı düşünüyordum ancak üstte @huh un dediği gibi sigortadan ters geliyorsa oradan değiştirtip de kullanabilirim. Hangisi daha sağlıklı olacaktır? Sanırım evdeki tüm faz ve nötrler ters. evdeki bütün anahtarlar ters çalışıyor çünkü. En sağlıklısı nasıl olacaksa öyle yaptırmayı tercih ederim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
ben de öyle yapmayı düşünüyordum ancak üstte @huh un dediği gibi sigortadan ters geliyorsa oradan değiştirtip de kullanabilirim. Hangisi daha sağlıklı olacaktır? Sanırım evdeki tüm faz ve nötrler ters. evdeki bütün anahtarlar ters çalışıyor çünkü. En sağlıklısı nasıl olacaksa öyle yaptırmayı tercih ederim.

Kolay gelsin , Sağlıcakla ....

Son düzenleme:
Son soruma gelelim o zaman tesisatta bi sorun olduğu belli.

1- Bu sorunu buattan mı çözdürmem gerekiyor yoksa sigorta kutusundan mı çözülmesi daha sağlıklı olur?

2- İzmir Konak civarında bunu yapabilecek bir ustamız var mıdır forumda?

1- Bu sorunu buattan mı çözdürmem gerekiyor yoksa sigorta kutusundan mı çözülmesi daha sağlıklı olur?

Sigorta kutunun kabloları görünür kalite çekim çeşitli yönlerden fotosunu yayınlarsanız daha iyi olur.

Burada sorunlar varsa sigorta tipi amperi bağlantı kabloları kaçak akım koruma rölesi varmı yokmu ? topraklama vs gibi
Tesisat düzeni bilinmiyor ?

Sigorta kutusunda olumsuzluklarda varsa işten anlayan elektrikçi getirmeniz daha iyi olur .

Kolay gelsin sağlıcakla

Büyük olasılıkla faz-nötr tersliği sigortaya kadar gitmeyebilir. Yine de sigortalardan itibaren tüm buatlar, lamba anahtarları ve prizler de dahil açıp kontrol edilmeli.

Boatta diye düşünüyorum ilk olarak orayı kontrol edin herhangi bir ekstra kablo çekmenize gerek yok sadece sigortaları indirdikten sonra yukarıdan gelen kabloyu faz bağlantısından söküp nötre bağlayın anahtar kasasına giden 4 kablo olucaktır 3’ü lambaların devamı olup diğer kalana faz vereceksiniz

Sanırım evdeki tüm faz ve nötrler ters. evdeki bütün anahtarlar ters çalışıyor çünkü.
Bundan kesin eminseniz sigorta kutusunda faz ve nötr terstir. Sadece orayı değiştirmeniz yeterlidir.

UYARI: Evdeki prizlerde topraklama yoksa ve önceden sıfırlama yapılmış prizleriniz varsa bu işlem BÜYÜK tehlike oluşturur. Prizlerinizde sıfırlama olmadığından KESİN emin olun.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,192
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri