PLC S7-300 PROJESİ YARDIM..

bu projede yardımcı olurmusunuz..

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
selam eray kırımlı bey bende bi tane schneider m221 plc ile dop-b07s411 model delta oparatör panel var bu ikisini modebus haberleştiremedim bana bu konu hakkında yardımcı olabilirmisiniz elinizde örnek varsamemnun olurum birde op.panelde ve plc de yazarken nasıl yapacagım konusunda yardım ederseniz sevinirim .

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sayın forum arkadaşlarım bilgileri mail adresinizden cavaplandırılcaksa forum un işlevi ne dir bilgileri burada paylaşalım ki herkes ögrensin

Sayın forum arkadaşlarım bilgileri mail adresinizden cavaplandırılcaksa forum un işlevi ne dir bilgileri burada paylaşalım ki herkes ögrensin
sayın @ibrahim1996 merak etmeyin daha arkadaşımızın sorusunu cevaplamadım. Dün akşamın düğün yorgunluğunu anca atıyorum :) soruyu buradan cevaplayacağım saygılarımla.

Yardımcı olmak istiyorum ama zaman bulamıyorum bu msjı bile cep telefonundan yazıyorum çok yoğun bir anıma denk geldi bu sorunuza en kısa zamanda yardımcı olmaya çalışacağım kusura bakmayın

Son düzenleme:
selam eray kırımlı bey bende bi tane schneider m221 plc ile dop-b07s411 model delta oparatör panel var bu ikisini modebus haberleştiremedim bana bu konu hakkında yardımcı olabilirmisiniz elinizde örnek varsamemnun olurum birde op.panelde ve plc de yazarken nasıl yapacagım konusunda yardım ederseniz sevinirim .

Sayın @sergen1806 Biraz boş zaman bulabildim ve konunuzla ilgili neler yapabileceğiz bakalım. Delta hmi konusunda data sheet ni indirdim. Data sheet i aşağıya dosya olarakta ekledim sizde lütfen göz atınız. M221 ile delta hmi arasında nasıl bir hata alıyorsunuz bunu bilmemde fayda var. Operatör panel de ve plc de yazarken nasıl yapacağım sorunuza gelince biraz daha sorunuzu açmalısınız. Bu konu çok kapsamlıdır. Plc ler ile operatör panellerinin adresleri, haberleşme protokolleri gibi bilgileri bilmeniz lazım ve tabi hmi programlayan programlara da hakim olmalısınız.

Ekli dosyalar

• DOP-B07S411&S411K_Q_MUL_20120423.pdf
    1 MB · Görüntüleme: 28
ilginize teşekür ederim yardımlarınız işime yaradı

Forum istatistikleri

Konular
128,224
Kullanıcılar
450,016
Son üye
ahmedsayin

Yeni konular