PLC öğrenmek için ne yapmalıyım?

plc öğrenmen için bei raman lazım ben seni yönlendirebilriirm ve yardımcı olurum.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
öncelikle otomatik kumanda mantığını iyice öğrenmeli ardından plc de programlar yazıp simule ederek alıştırmalar yapmalısın zamanla gerisi gelir zaten

HOCAM ŞU Otomatik kumanda mantığını iiice öğrenebileceğim neresi war söleyebilirmisin

sitede otomatik kumanda ile ilgili birçok döküman var onları indir hepsini oku netten de ziyadesi ile döküman bulabilirsin bunları iyice incele neyi neden niçin yapmışlar malzemeler ne işe yarıyor neden kullanılıyor ardından kendin örnek sorular çöz sonra otomatık kumanda simulatörlerinde alıştrıma yap çizdiğin devreler çalışıyormu bol bol örnek zamanla bi bakmışsın öğrenivermişsin kolay gelsin

HOCAM ŞU Otomatik kumanda mantığını iiice öğrenebileceğim neresi war söleyebilirmisin

sitede ilgili dökümanlar mevcut..ekts programını ındırıp baslayabılırsın mesela.bol bol örnek cöz ,kendine soru cıkart. eğer imkanın varsada bunların ustüne uygulama yap.

Ben size PLC öğrenebilieceğiniz bir program yazayım. Bildiğiniz bir makina düşünün bunun programını yazayım bildiğiniz girişleri çıkışları olacak. ilgili yerlere sinyal verdiğinizde örneğin bir valf açılacak. şeklinde siz de bunun üzerinde deneye deneye plc kullanmayı öğrenin.

arkadaşlar plc programlamayı öğrenmek istiyorum... 2 yıllık elektirik mezunuyum bir donem plc programlama gördüm... hocamız bize basit bir plc üstünde öğretti ama dediğine göre temeli aynıymış ve piyasada encok simens plc ler kullanılıyormuş... bu işi öğrenmek ve uygulamak istiyorum yardım ve önerilerinizi bekliyorum...
ark.lar ben çok iyi program yazabiliyorum. bunu sizinle paylaşmak istedim. Söyle çalışıyor.

Ben size PLC öğrenebilieceğiniz bir windowsta çalışan program hazırlayacağım yapıyı siz söyleyebilirsiniz örneğin üç valf olsun bir motor gibi istediğiniz kadar sensör photocell filanca endüsttriel ekipman.. Ekranda valf leri ve diğer endüstriyel ekipmanları görebileceğiniz bir program. Sonra bir adet FATEK plc alın (150 TL gibi ucuz). ve örneğin fatek plcnin bir inputuna sinyal verildiğinde ekranda ilgili valf çalışacak yani siz sanki karşınızda makina varmış gibi PLC öğreneceksiniz. malzeme EKRANDA KUTUNUN önüne gelince ekrandaki sensör yanacak ve ilgili fatek plc çıkışından çıkış alacaksınız. Siz buna ÖĞRENMEK İSTEDİĞİNİZ BİR PLC markasını bağlayabilirsiniz.

Yani basit mantık düşünecek olursak karşınızda makina varmış ve siz bunu programlayacaksınız. deneye deneye plc kullanmayı öğreneceksiniz. detaylı bilgi için ******** tşk.

Moderatör tarafında düzenlendi:
PLC Simulator programı geliştirdim.
ilgilenenler kadirug@hotmail. com

arkadaşlar plc programlamayı öğrenmek istiyorum... 2 yıllık elektirik mezunuyum bir donem plc programlama gördüm... hocamız bize basit bir plc üstünde öğretti ama dediğine göre temeli aynıymış ve piyasada encok simens plc ler kullanılıyormuş... bu işi öğrenmek ve uygulamak istiyorum yardım ve önerilerinizi bekliyorum...

Ben simulator programı hazırlıyorum.
FATEK PLC al bir tane (150 TL gibi). bilgisayardan valfleri motorları diğer endüstriyel ekipmanları görebileceğin. ve FATEK plc öğrenebileceğin program.

Forum istatistikleri

Konular
128,250
Kullanıcılar
450,063
Son üye
denizdeniiiz

Yeni konular

Geri