PLC öğrenmek için ne yapmalıyım?

wolfwild

Üye
arkadaşlar plc programlamayı öğrenmek istiyorum... 2 yıllık elektirik mezunuyum bir donem plc programlama gördüm... hocamız bize basit bir plc üstünde öğretti ama dediğine göre temeli aynıymış ve piyasada encok simens plc ler kullanılıyormuş... bu işi öğrenmek ve uygulamak istiyorum yardım ve önerilerinizi bekliyorum...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Özimek'in kursları oluyor okullarda onları takip et, ücretisiz ve imkanı olan okullarda güzel eğitimler oluyor.
Zeytinburnu ATL'de açılırsa kesinlikle tavsiye ederim... :)

Diğer türlü internet ortamından zor olur paralı olursada epey tuzlu...

eMr... teşekkür ederim yanlız ben istanbulda dehilim (işallah iztanbul zeytınburnundan bahsediyorsundur) samsundayım burada da böle eğitimler oluyormu bilmiyorum netten takip edecem artık... zor mor yapacak bişey yok...

kitaplardan öğrenmek gerçekten zor görerek daha bir farklı oluyor

Eğer işsiz isen İŞKUR meslek liselerin de kurslar veriyor, en yakın işkura gidip konu hakkında bilgi alabilirsin.

Kursun kalitesi eğitimi alacağın hocaya ve atölyeye göre değişiyor ama şunu söyliyeyim ben çok memnun kaldım.

Eğer yakınında İŞKUR 'un birden çok PLC kursu varsa, okullara gidip atölyelerini incelemeni tavsiye ederim.

Ki ben öyle yaptım :)

bence bir eğitim seti al kablo software ucuza gelir birde samsunda isen delta plcleri nettee araştır gayet ucuzlar programlaması simense göre farklıdır ama türkçe kaynağı çok kullanıcısıda çok diyebilirim hani revüzyon falan yaparsın küçük makinalara sana getirisi olur en iyi yöntem alıp uygulama yapmak

Valla bu işin sonu yok belli yaştan sonra ömür törpüsü olmaya başlıyor. Şöyle kokareç dükkanı falan açsan daha kazançlı olur. Ben bazen düşünmüyor değilim hani !

Valla bu işin sonu yok belli yaştan sonra ömür törpüsü olmaya başlıyor. Şöyle kokareç dükkanı falan açsan daha kazançlı olur. Ben bazen düşünmüyor değilim hani !

Bende düşünmüyor değilim :) hocam sende Bursa 'dasın. Gel beraber açalım :D

Valla pLc işini bende su an öğrenme aşamasındayım..

Bana göre zevkli..Özellikle parasız olması nedeniyle ayrı bir mutluyum...

Hocalarımda gayet iyi :D

Bende düşünmüyor değilim :) hocam sende Bursa 'dasın. Gel beraber açalım :D

Ben mangalın başında dururum sende servis mervis iyi olur ha Sonra gelsin paralar
:D :D :D :D Arkadaşlarda program yazsın ben senelerdir yazıyorum bir baltaya sap olamadım.!:p

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,250
Kullanıcılar
450,063
Son üye
denizdeniiiz

Yeni konular

Geri