Pic 16F628A ile 16x8 dot matrix kayan yazı!!!(Video+baskı devre+simulasyon)

hocam devreyi tamamiyle kurdum ne bağlantılarda ne de lehimde sıkıntı var. fakat ledler çok belirgin yanmıyor. ben güç kaynağının akımıyla alakalı oldugunu düşünüyorum.(ben 5 v 0,5 amperlik güç kaynağı kullandım). fikriniz nedir acaba ?

hocam devreyi tamamiyle kurdum ne bağlantılarda ne de lehimde sıkıntı var. fakat ledler çok belirgin yanmıyor. ben güç kaynağının akımıyla alakalı oldugunu düşünüyorum.(ben 5 v 0,5 amperlik güç kaynağı kullandım). fikriniz nedir acaba ?

7805 kullandıysanız devreyi 12V ile beslemeyi deneyin.9V luk pille bile gayet verimli çalışan bir devredir. Ayrıca dot matrixlerinizin ledlerinide kontrol edin.

sizden aldıgım ares dosyasındaki gibi dotmatrisi bagladıgımda tüm ledler yanıyor pic programında olabilir mi sorun ?
bu arada çok soru sordum affınıza sığınarak

sizden aldıgım ares dosyasındaki gibi dotmatrisi bagladıgımda tüm ledler yanıyor pic programında olabilir mi sorun ?
bu arada çok soru sordum affınıza sığınarak

Daha öncede tüm ledlerin yandığını söylemiştiniz onda dotmatrixi değiştirdiniz mi? Ayrıca benim gönderdiğim programı denediğinizde çalışıyor mu?

dotmatrixlerimin anot olduklarına eminim sanırım programımda ve de entegre bacaklarında sıkıntım var

Merhabalar,
Devreyi kurdum her şey tamam ama ledlerin yarısı yanıyor yazı kaymıyor sorun nerde olabilir ? yardımcı olursanız sevinirim.

sorunu çözdüm yeni dot matrix alıp taktım. ancak şimdide 4 sütun çalışmıyor çarşambaya yetiştirmem lazım .s

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri