Pic 16F628A ile 16x8 dot matrix kayan yazı!!!(Video+baskı devre+simulasyon)

myurdabak

Üye
Arkadaşlar pic16f628a ile yaptığım kayan yazı projemi size sunuyorum umarım faydası olur.Video,resim,ccs c ile yazılmış program,proteus simulasyon ve baskı devre içindedir.

Ekli dosyalar

• 16F628A ile 16x8 Dot-Matris LED Kayan Yazı.rar
    5.9 MB · Görüntüleme: 665
  • 18f452 48x8 dot matrix kayan yazı.rar
    35.4 KB · Görüntüleme: 277
S.a Benimde 16 sütünlü kayan yazı yapmam lazm pıc16f628 ve 74hc154 kullanarak devrenin şemasıda var fakat pcb yapamadım yardımcı olabilirmisiniz acaba ?

Tamam buldum reklamdan görmemişim download dosyasını fakat birşey sorucam ben displayları ayrı bir plakete entegreleri ayrı bir plakete yapmam lazım Nasıl olucak ben bu displayı anlayamadım ilk defa görüyorum da :(

Moderatör tarafında düzenlendi:
Tamam buldum reklamdan görmemişim download dosyasını fakat birşey sorucam ben displayları ayrı bir plakete entegreleri ayrı bir plakete yapmam lazım Nasıl olucak ben bu displayı anlayamadım ilk defa görüyorum da :(

neden öyle bişey yapmak istiyorsun ki?boş yere fazladan iş çıkar başına. dot matrixin simulasyondaki gibi bacaklarının yerleşimi o kadar basit değil karışık bi bacak yapısı var bunu datasheetine bakarak anlayabilirsin.

çok güzel olmuş eline sağlık ancak bana 8*32 kayan lazım gönderirsen çok sevinirim tşkler

neden öyle bişey yapmak istiyorsun ki?boş yere fazladan iş çıkar başına. dot matrixin simulasyondaki gibi bacaklarının yerleşimi o kadar basit değil karışık bi bacak yapısı var bunu datasheetine bakarak anlayabilirsin.

Yha bana kalsa bu devreyi yapıcam ama bizim hoca o şekilde istedi ondan söledim displayın bacaklarıda çok karışık zaten :( dogru düzgün anlatmadan dewre weriolar hiçbirşey anlamıyorum ya

Yha bana kalsa bu devreyi yapıcam ama bizim hoca o şekilde istedi ondan söledim displayın bacaklarıda çok karışık zaten :( dogru düzgün anlatmadan dewre weriolar hiçbirşey anlamıyorum ya

benim gönderdiğim baskı devreden bacak yapısını kavrayıp sonra matrixleri areste kaldır.yine aynı programda matrix bacaklarına giden herbir elemanın ucundan bi yol çıkar çünkü kablolarla matrixleri diğer plakete birleştirmek lazım.aynı yol çıkartma işini matrixler içinde çiz. iki plaketi hazırla kabloyla birleştir iş tamamdır.32x8 işlemi içinde o gönderdiği devrede eksradan ekli şeyleri çizip gönderdim.onuda sen hazırlayabilirsin.

ben önce matrixleri kaldırdm ısıstan onların yerine klemens koydum o şekilde ares görüntüsünü çıkardm snra displayleri koydm sadece onunda uçlarına klemens koydm o şekilde çıkardm ares görüntüsünü sana ulasacagm bi yer varmı pcbleri göstersem dgru mu diye :( plakete cizmeden bi göstersem iyi olur

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri