Pic 16F628A ile 16x8 dot matrix kayan yazı!!!(Video+baskı devre+simulasyon)

Malzeme konusunda sıkıntı çeken arkadaşlar için malzeme listesini veriyorum:

8 adet 220 ohm direnç (1/4 watt).
1 adet 74HC154
1 adet pic16F628A
2 adet 8x8 KPM2088A dotmatrix
1 adet 4k7 1/4watt direnç.
1 adet 7805 1A lik.
1 adet anahtar(ben altı bacaklı kullandım çizimide ona göre yaptım siz uydurabilirsiniz.)
2 adet 470nf kapasitör.
1 adet 1n4001 diyot
1 adet 0 numara 2li klemens.

İyi çalışmalar...

Slm kardeşim bu benim proje odevim ama yapamıyorum mantıgını çözemedim rica etsem otomasyon bölümü olarak yazıp paylaşırmısın

İşime yaradı amatör olarak ilgilenmeye basladım..
Bu bilgileri hazır olarak paylaşmak gerçekten çok yararlı, Teşekkürler..

devre müthiş denedim bende yaptım gerçekten mükemmle çalışıyor. eline sağlık

devre çok güzel bedne denedim yaptım. tavsiye derim yeni başlayanlar için ideal bir devre. paylaşım için teşkekkürler

arkadaslar c ile pıc programlama üzerinde calısıyorum.Micro C programıyla calısıyorum.Yalnız internette bu programla ilgili pek bişey bulamadım.Daha çok CCS programı tercih edilmiş.CCS nin avantajları nelerdir? Bide sizde Micro C ile ilgili döküman varsa paylasırmısınız?

arkadaslar c ile pıc programlama üzerinde calısıyorum.Micro C programıyla calısıyorum.Yalnız internette bu programla ilgili pek bişey bulamadım.Daha çok CCS programı tercih edilmiş.CCS nin avantajları nelerdir? Bide sizde Micro C ile ilgili döküman varsa paylasırmısınız?

En büyük avantajını zaten söylemişsiniz. CCS C ile ilgili internette bol örnek bulabilirsiniz.Ayrıca çok kaliteli bir derleyiciye sahiptir.

ben 2 tane dodmatrixi nasıl parelel baglarım fıkrı olan

sevgili m yurdabak yardımcı olursanız sevinirim

sayfada paylaşmış olduğunuz projeyle ilgili elinizde döküman varsa tekrar paylaşabilirmisiniz ya da özelden mesaj atabilirmisiniz acaba

Forum istatistikleri

Konular
128,389
Kullanıcılar
450,274
Son üye
darnv

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri