Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz.Hep birilerinden gizleniyor herkes çalmak istiyor büyük şirketler peşinden koşuyor ortadan kaldırılıyor gibi laflar söyleniyor ama ortada icraat yok bi ara bizim birkaç general de böyle birşeyler yaptığını iddia etmişti :) iddadan öteye gidemedi. Bende şunu diyorum kardeşim yapın çalıştırın yüke bindirin çalışsın yine anlatmayın sırrını biz gözlerimizle görelim size hak verelim .

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
:) Bu forum hiçkimsenin yaptın çalışıyor dediğini görmedim veya okumadım, çalışabilir veya çalışaz o konuda da kati bilgiye sahip değilim ancak olumsuz yorum yapan arkadaşların yorumlarında sani art niyet görüyorum, lütfen bırakı insanlar burada deneyimlerlerini ve sorunlarını paylaşsınlar neden dolayı çalışayacağını kendileri bulsunlar.

en son cumartesi günü sözleşmiştik yine ekildik :) bu akşam göreceğiz , idda şu ; ilk tahrik marş motoru ile veriliyor ve üretilen elektrik ile 40 kw pompa çalıştırılıyor. Bunu söyleyen ve idda eden kişi nin yüksek rakamlı işi bende onay bekliyor , o yüzden yalan doğru o makineyi bana gösterecek ve burada o video paylaşılacak ...

en son cumartesi günü sözleşmiştik yine ekildik :) bu akşam göreceğiz , idda şu ; ilk tahrik marş motoru ile veriliyor ve üretilen elektrik ile 40 kw pompa çalıştırılıyor. Bunu söyleyen ve idda eden kişi nin yüksek rakamlı işi bende onay bekliyor , o yüzden yalan doğru o makineyi bana gösterecek ve burada o video paylaşılacak ...
Üstad noldu , görebildin mi uzay teknolojisini :)

:) Bu forum hiçkimsenin...
Sizi tebrik ediyorum. Saygılarımı sunuyorum... galiba bu kadar saygıdeğer bir mesaj yazan ilk kişisiniz...
....................

Biliyormusunuz artık ülkemizde nohut, buğday, domates bile doğru düzgün üretilmiyor. Çünkü herşeyi amerikalılar ve avrupalılar en iyi yapar.

Geçen tv de gördüm amerikada bir çocuk yürüyen ev yapacam demiş ve ailesi desteklemiş. Çocuk sonuçta at arabasından bir tık iyi görünen bişey yapmış. Bunu başarı diye tv lerde yayınlıyor alkışlıyor v.s v.s... o çocuk belki bir gün dünya çapında başarılı bir mühendis olacak.

Bizde olsa şu foruma yazan arkadaşlar çocuğu yerin dibine sokarlar. Çocuk gelecekte en fazla meşur bir seyyar satıcı olurdu.

Ben bu işle hobi olarak uğraşıyorum. Mıknatısları çok seviyorum ve yaptıklarımdan çok zevk alıyorum. Bu sayede birçok becerim gelişti. Elektroniklede ilgileniyorum arada.

Benim gibi bu işle uğraşan arkadaşlar bunu yaparken yüzlerce şey öğrenecek. Belki yeni daha verimli elektrik motorları bulanlar olur yada yeni bir ısıtma telniği veya başka bişey. Biliyorsunuzki birçok icat bu şekilde alakasız bir çalışmadan tesaddüfen bulunmuştur.

Ama yorumcularımızın yaptığınız tek şey buna engel olmak. Sizi tebrik ediyorum biz yapamayız diye dedirde bu ülkede artık nohut bile üretilemiyor. Dışardan buğday alıyoruz... ülkemizin çok değerli bilim insanı ve mühendisleri işte tek başardığınız şey bu. Ve başarısızlığınızı, beceriksizliğinizi başkalarına mal ediyorsunuz.... alkış....

Sizi tebrik ediyorum. Saygılarımı sunuyorum... galiba bu kadar saygıdeğer bir mesaj yazan ilk kişisiniz...
....................

Biliyormusunuz artık ülkemizde nohut, buğday, domates bile doğru düzgün üretilmiyor. Çünkü herşeyi amerikalılar ve avrupalılar en iyi yapar.

Geçen tv de gördüm amerikada bir çocuk yürüyen ev yapacam demiş ve ailesi desteklemiş. Çocuk sonuçta at arabasından bir tık iyi görünen bişey yapmış. Bunu başarı diye tv lerde yayınlıyor alkışlıyor v.s v.s... o çocuk belki bir gün dünya çapında başarılı bir mühendis olacak.

Bizde olsa şu foruma yazan arkadaşlar çocuğu yerin dibine sokarlar. Çocuk gelecekte en fazla meşur bir seyyar satıcı olurdu.

Ben bu işle hobi olarak uğraşıyorum. Mıknatısları çok seviyorum ve yaptıklarımdan çok zevk alıyorum. Bu sayede birçok becerim gelişti. Elektroniklede ilgileniyorum arada.

Benim gibi bu işle uğraşan arkadaşlar bunu yaparken yüzlerce şey öğrenecek. Belki yeni daha verimli elektrik motorları bulanlar olur yada yeni bir ısıtma telniği veya başka bişey. Biliyorsunuzki birçok icat bu şekilde alakasız bir çalışmadan tesaddüfen bulunmuştur.

Ama yorumcularımızın yaptığınız tek şey buna engel olmak. Sizi tebrik ediyorum biz yapamayız diye dedirde bu ülkede artık nohut bile üretilemiyor. Dışardan buğday alıyoruz... ülkemizin çok değerli bilim insanı ve mühendisleri işte tek başardığınız şey bu. Ve başarısızlığınızı, beceriksizliğinizi başkalarına mal ediyorsunuz.... alkış....

Sondan başlayayım..Şu meşhur "dışarıdan buğday ithalatının" sebebine.

Çok az kişinin bildiği bir şey var.Türkiye Dünya un piyasasının baskın üreticilerinden biridir ve iyi bir ihracat kalemidir bizim için.İşte dışarıdan buğday alınmasının sebebi bu.Buğday alıp un halinde satmak için.Yani öyle beylik laflarda ikide bir söylenen üretememekten dolayı değil.

İkincisi teşvik meselesi.Temel olarak size katılmamak mümkün değil.Çocuk ve gençleri bırakın yaşayan her vatandaş bu konularda teşvik edilmeli.Üretmek denilen fiil için yaşamalı.Bunda hem fikiriz lakin iş bilim ve fizik kurallarının ötesine geçip ben yaptım/yapacağım meselesine gelince eleştiride hak olur.Mesele daha yola çıkarken ortaya koyan niyette zaten.Yoksa herkesin hobisi olsa bir şeyle uğraşsa ama uğraşı değilde bilimsel kanunlara ters düşen şekilde yola çıkılınca tepki çekiyor doğal olarak.

Bu sonsuz enerji konusunda kimse kimsenin ayağına pranga da değil.Bunu yapacak adam yapar ortaya koyar ürününü sonra konuşur.Kimsenin de bir şey demeye hakkı olmaz.Tabi işler böyle yürümüyor nedense? Herkeste bir yoktan var etme köşeyi dönme arzusudur gidiyor. Hatta bu konuda çalışan çok az kimse manyetizmanın gücünden bahsedip ondan faydalanmak istediğini söyleyerek işe koyuluyor.Genel itibarı ile söylenen sonsuz ve bedava enerji elde edeceği.

Hal böyle olunca kimse kusuruma bakmasın ama eleştiri yağmur gibi gelir tabi.

Selamlarımla.

Sn. Ar-kur-tek çok iyi bir tespit yapmışsınız bu forumdaki konuları araştırın elektrikçi olmayan arkadaşlar yada bu işle hobi olarak uğraşan arkadaşlar elektriğin kanun ve yasalarını öğrenmeden direk sonsuz enerji üretme hayaline kapılıyorlar.İşin ilginç tarafı bu konuda üstad kabul edeceğimiz çok saygın ve kendi dalında uzman arkadaşlarımız var ve hiç biri ben sonsuz enerji üreten motor veya sistemler buldum çalışıyor demiyor ken bu konuda yeni arkadaşların ısrarla bu işin olacağını iddia etmesi sizce de ilginç değil mi.Bence kimsenin önünde hiç bir engel yok kendine güvenen yapar karşındakileri susturur.Yoksa kısa yoldan köşeyi dönmek isteyen kişilerin fantezisi olarak kalmaya devam eder.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri