Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Perendev motoru aşıklarının hiçbirinin elektrik altyapısı yok , zaten olsa bu işin ne kadar abesle iştigal....

Nerden biliyorsun? Kaç tanesini tanıdın? Sen kitaptan ezberlediği birkaç formül dışında ne biliyorsun ki? Görende albert amca sanacak. :))))

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Hocam ben anlatamadım anlaşılan.

İddanı unutma... gerçi kendine açık kapıda bıraktın ama hatırlatırım... diğer iddalı arkadaşlarda iddalarını yazsın biride el öpecekti.

FIRÇA atmamın sebebine gelince... ben ilgilenen arkadaş varsa yazsın diyorum tam tersi ne kadar ilgisiz adam varsa yazdı. İlgilenenleride aoğuttu. Arkadaş bi uzak durun bi ellemeyin yav. Anlamıyorki kimse.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Nerden biliyorsun? Kaç tanesini tanıdın? Sen kitaptan ezberlediği birkaç formül dışında ne biliyorsun ki? Görende albert amca sanacak. :))))
Kitaptan ezberlediklerim dışında 26 senelik mesleki tecrübemle bir elektrik mühendisi olarak bu konuda konuşuyorum . Sizde elektrik konusunda ne tedrisatınız ve tecrubeniz varsa bizimle paylaşır mısınız ?

Kitaptan ezberlediklerim dışında 26 senelik mesleki tecrübemle bir elektrik mühendisi olarak bu konuda konuşuyorum . Sizde elektrik konusunda ne tedrisatınız ve tecrubeniz varsa bizimle paylaşır mısınız ?
Bir zamanlar @yaslıuzman ( kulagi cinlasin) vardi ona cok benziyorsunuz

İddanı unutma... gerçi kendine açık kapıda bıraktın ama hatırlatırım... diğer iddalı arkadaşlarda iddalarını yazsın biride el öpecekti.

FIRÇA atmamın sebebine gelince... ben ilgilenen arkadaş varsa yazsın diyorum tam tersi ne kadar ilgisiz adam varsa yazdı. İlgilenenleride aoğuttu. Arkadaş bi uzak durun bi ellemeyin yav. Anlamıyorki kimse.

Erkan bey;

Yaşınızı bilmiyorum ama buradan bakınca 20'li yaş grubunda gözüküyorsunuz ve sizin nesilde olan garip bir şekilde ortaya çıkan durum sizde had safhada gözüküyor.

Nedir o garip durum.Yani nesilde her şeyi basite alma ,küçümseme,kolay zan etme hastalığı peydah oldu.Bunun üzerine de bir projeye girişince ve boyunun ölçüsünü alınca panik yapma eli ayağına dolaşma ve bir şekilde o işten sıyrılıp kurtulma mantığı güdüyorlar.

Yukarıda da yazdım.Konu açılalı 4.5 yıl olmuş.Bu süre zarfında bir adet lisans eğitimi bitiriyor ortalama insanlar.Bu kadar baş koyduğunuz bir konu madem bu bedava enerji keşke bir elektrik mühendisliği okusaydınız.Olmadı ilk yazınızda yazdığınız maddelere istinaden bir kaç prototip üretseydiniz ve bunları ortaya koysaydınız.İşte o zaman ciddiye alınır ve sağlıklı bir tartışma yürütürdünüz.

Siz ne yapıyorsunuz peki? Bildiğimiz Felsefe..İşin tek kelime teknik kısmı yok (ilk yazı hariç) yapılırsa edilirse bulunursa gibi farazi temeller,engel oluyorsunuz motivasyonu kırıyorsunuz diye çocukça tepkiler,eleştiren herkese fırça atma girişimi v.s.Yani ortada somut bir şey olup olunun üzerinde zerre kadar tartışma yok ,soyut şeyleri tartışıyoruz.Hemde nihai ürünün tamamen somut bir şekilde ortaya bedava enerji üretilebileceğini iddia ettiğiniz bir konuda.Akıl işi mi bu ?

Eğer bu konuda bir şey yapacaksanız yapın ortaya koyun,Yoksa bu foruma gelip bu konuda tartışmaya girmek sizin için de bizim içinde vakit kaybı.Kafasına bu tür bir işi koymuş bir kişi ne bu tür forumlarda vakit kaybeder,ne sağda solda söylenen laflara aldırış eder nede laf üretir.O kişinin yapacağı tek şey iş üretmek olur.Naçizane tavsiyem bunu yapın.Bunu yapmayıp hala laf üretecekseniz kusuruma bakmayın ama daha çok eleştiri alırsınız (ki burada arkadaşların yazdığı eleştiriler yine seviyeli ve usturuplu kalıyor) ve daha çok laf duyarsınız.

Tercih sizin ya ortaya bir şey koyacaksınız onun üzerinden konuşulacak yada laf üretip laf yiyeceksiniz.Bu kadar basit.

Not: İddiam hale geçerli biri enerjiyi yoktan var etsin ben yukarıda söylediğimi yapmaya razıyım ve sözümdeyim.

Selamlarımla.

sayın üye, lütfen daha sakin olunuz ! Kontrolkalemi.com forumlarında bilen ve bilmeyen diye bir ayrım yoktur, her üye bilgi düzeyi ne olursa olsun en üst seviyede saygıyı hak etmektedir ve istediği başlığa düşüncelerini yazabilirler. Bunu başlığı açan üyeler düzenleyemez. SAYGILAR...

Erkan ............

Not: İddiam hale geçerli biri enerjiyi yoktan var etsin ben yukarıda söylediğimi yapmaya razıyım ve sözümdeyim.

Selamlarımla.

Edisonda eğitimliydi dimi. Oda bazıları gibi atom profesörüydü. ottü mezunuydu yani (Allah korusun)
Dediğiniz gibi burada boşa vakit kaybetmeyin lütfen. Nacizane fikirlerinizide kendinizi saklamayı tercih ederseniz daha az zaman kaybedersiniz. Bazı mucitleri bencil bulurdum. Onları şimdi daha iyi anlıyorum demekki sebebi var.

Daha önce de soruduğum ve kimseden cevap alamadığım soruyu tekrar sizede soruyorum. 4 sene üniversite +26 sene tecrübe 30 sene ediyor. Bu uzun süre zarfında somut bir buluşunuz özgün bir icadınız en azından ortaya koyabildiğiniz bir fikriniz var mı? Yoksa sadece 100 yıl öncesinde yaşamış elin gavurunun yazıp çizdikleriyle mi mühendislik yapıyorsunuz?

sayın üye, lütfen daha sakin olunuz ! Kontrolkalemi.com forumlarında bilen ve bilmeyen diye bir ayrım yoktur, her üye bilgi düzeyi ne olursa olsun en üst seviyede saygıyı hak etmektedir ve istediği başlığa düşüncelerini yazabilirler. Bunu başlığı açan üyeler düzenleyemez. SAYGILAR...

Ben gayet sakinim :) Herkesede saygım var. Benim tavrım çivinin söktüğü çivi. Sayın yönetici beyfendi vakit kaybı diyor ama yazmaktanda kendini alamıyor. Kendisiyle çelişiyor. Bende yol göstermeye alışıyorum. Yazmasınlar dimi. Çözümü bu. Vakit kaybetmesinler. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak ülkemizin ve çağımızın en büyük sorunu. Ben kendilerine bunuda anlatmaya çalıştım bak konuyu açarken bu işi yapmak isteyen katkıda bulunmak isteyenler hobisi olanlar tartışalım demeye çalışıyorum. Beyler hiç okumadan anlamadan idrak etmeden kitabın ortasından dalıyor. Yok boşa vakit kaybetmeyin yok insanlara bilmem ne ettirmeyin bi sivrilmeler bi sivrilmeler anlamadım ki nedir sizi bu kadar düşman kesen şey.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben gayet sakinim :) Herkesede saygım var. Benim tavrım çivinin söktüğü çivi. Sayın yönetici beyfendi vakit kaybı diyor ama yazmaktanda kendini alamıyor. Kendisiyle çelişiyor. Bende yol göstermeye alışıyorum. Yazmasınlar dimi. Çözümü bu. Vakit kaybetmesinler. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak ülkemizin ve çağımızın en büyük sorunu. Ben kendilerine bunuda anlatmaya çalıştım bak konuyu açarken bu işi yapmak isteyen katkıda bulunmak isteyenler hobisi olanlar tartışalım demeye çalışıyorum. Beyler hiç okumadan anlamadan idrak etmeden kitabın ortasından dalıyor. Yok boşa vakit kaybetmeyin yok insanlara bilmem ne ettirmeyin bi sivrilmeler bi sivrilmeler anlamadım ki nedir sizi bu kadar düşman kesen şey.

Merhaba, birkaç gündür yönetimle bu mesele üzerine düşünüyoruz ve aklıma şu fıkra geliyor anlatayım müsadenizle.
Nasreddin Hoca, kadılık yaparken bir gün bir ahbabı burnundan soluyarak gelmiş. Hasmı için söylemediğini bırakmamış. Sonra:
– Hocam, Allah aşkına söyle, demiş, haklı değil miyim?
Hoca ne yapsın?
– Haklısın, demiş.
Ahbabı sinirleri yatışmış olarak gitmiş. Onun hemen arkasından hasmı gelmiş. Bu defa da o başlamış atıp tutmaya, yok bana şöyle, yok böyle yaptı demeye. O da Hoca’ya sormuş:
– Haklı değil miyim?
Hoca:
– Vallahi çok haklısın, demiş.
Adam da sakinleşerek gitmiş. Tüm bunlara tanık olan Hoca’nın karısı bile bu işe şaşırmış kalmış.
– Senin kadılığında bir garip Hoca Efendi. İkisine de sen haklısın dedin. Hiç öyle şey olur mu?
Nasreddin Hoca hanımının yüzüne bakıp:
– Hatun, demiş, sen de haklısın!

Şimdi maaşallah kimse alınmasın bizim forumdada haksız kimse yok :) birgün birisi deseki yahu tamam da bende biraz fazlamı ileri gidiyorum dese ?

haşa huzurdan hocalık etmeye çalışmak gibi bir niyetimiz yok, niyetim gülümsetebilmek

sonuç olarak , sizde haklısınız üstadım :)

saygılarımla...

Son düzenleme:
Aynı şeyleri tekrarlayıp duruyorsunuz. Peki ya bilmediğiniz bir fizik kuralı varsa? Bunu hiç düşünmediniz tabi. Çok merak ediyorum biri mıknatıslarla durmadan dönen bişey yaparsa utanacakmısınız? Yada ne yönde kıvıracaksınız.

Ben bu konuyu açarken kimseye fikrini sormadım ki herkes yorum yapıyor. Başlıktan bile belli. Benimle aynı fikirde olanlara ulaşmak ve irtibat istedim sadece. Konu amacı dışında he noktaya vardı malesef....
sayin erkan benimde bu konuda ufak bir arge calismam ve birde prototipim oldu ancak is hayati nedeni ile ara verdim eger varsa benim bilimedegim veya gozden kacirdigim bisey gelin beraber yapmaya calisalim siz suan arastirmanin hangi asamasindasiniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,926
Son üye
StratoMaster

Yeni konular

Geri