Pc Kontrollü Araba Tesisatı

ozgur52

Üye
arkadaşlar uzun zamandır araştırıyorum fakat bir türlü bulamadım. ben pc den kontrol edebileceğim ve pc'ye arabadan görüntü alabileceğim bir uzaktan kumandalı araba donatmak istiyorum.. ve mesafesinin de yeterince fazla olmasını istiyorum.. yardım edebilicek birisi war mı acaba? bu işle uğraşmış

Merhaba,

Gerekli donanım-yazılım

1) Malumunuz bir adet PC

2) Kumandalı araba

3) Çift taraflı çalışan RF veri taşıyıcı ( Alıcı + Verici ) USB veya seri port girişli olursa iyi olur.

4) RF den gelen sinyalleri değerlendirecek Seridata İnput+Outputuna sahip, arabaya yön verecek kumanda IO devresine sahip microdenetleyicili veya microkontrollu devre.

5) Araçtan görüntü alma işlemini yapacak Wireless kamera

6) PC üzerinden araçla iletişimi kuracak , arabayı kumanda edecek ve gelen kamera görüntülerini işleyecek arayüz programı.

Not: Yukarıdaki hepsine tek bir hedef üzerinden bulmak veya ulaşmak zordur. Bundan dolayı ayrı ayrı bulacağınız donanım veya yazılımları birleştirerek çözebilirsiniz.

7) bayağı bir araştırma

8) Boş zaman

9) Ayrıca yüksek sabır

10) Kolay gelsin...

arçelik 3 proğramlı bulaşık makinemin tuz yok lambası sürekli yanıyor .tuz ilave ediyorum sönüyor 3-4 yıkamadan sonra tekrar yanıyor yardımcı olursanız sevinirim

Forum istatistikleri

Konular
128,399
Kullanıcılar
450,292
Son üye
resulcelik68

Yeni konular

Geri