Pano Ölçüleri Ne Olur

merhaba arkadaşım dediği gibi malzemeler boş bir yere koyup pano ölçüsünü çıkartmak birde girişleri ve çıkışşarı iyi hesaplamak biribirine bağlı olucak malzemeleri yan yana tutup kablo tasarrufu sağlamak

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Kullandığın ürünlerin dökümanlarında gerçek boyutları hakkında bilgiler yazar sayın dostum. Bunları teker teker tespit ettikten sonra ancak birşey söylenebilir.
İyi çalışmalar.

arkadaşım benden sana tavsiyem sen elk çi bi arkadaşa benziyon bu panoyu panocu bul ona toplat o malzemeleri nakış gibi işlesin bide bilerek topar en azından panoyu açtıgında ellerine sağlık desinler çünkü pano tecrüben yoksa o malzemelere yazık

ilerde farklı eklentilerin olacaksa plc koymayıda deneyebilirsin.

arkadaşım merhaba
kendinizi yormaya gerek yok arkadaşım .en kolay yöntem, panocunun 1 tanesine faks çekersen
veya e-mail atarsan sana hemen ölçüleri bildirir.
kolay gelsin

bu sana yapar 495 kw artı öyle böyle ıvır zıvır 500 kw hadi kolay gele vurdun voleyi.bu krizde dikkat et sakata gelme,.

11 adet buyuk gucte motor devren var
2000*700*600 lük dikili tip unitelerden bırlestırerek yapabilissin 4 goz dıkılı tıp pano işini cok rahat gorur bu hesabı yaparken dagıtım baralarının kontaktorlerın ve sartellerın kapladıgı yerı goz ardı etmemek gerekır

slm
yazmış olduğun ekipmanların ölçüleri kendi sitelerinde veya kataloglarında mevcuttur.oradan temin edip autocad veya benzeri programlarla panoyu düzenleyebilirsin oradan ayrıntılı ölçüler çıkacaktır.
ayrıca autocad'de düzenlemen daha faydalı olur çünkü pano iç bağlantılarının şemasınıda panoyla beraber isteyebilirler bilgilendirmen daha kolay olacaktır...!

11 adet buyuk gucte motor devren var
2000*700*600 lük dikili tip unitelerden bırlestırerek yapabilissin 4 goz dıkılı tıp pano işini cok rahat gorur bu hesabı yaparken dagıtım baralarının kontaktorlerın ve sartellerın kapladıgı yerı goz ardı etmemek gerekır

bu tür pano olmalı ama 70 cm genizlik yetmez 1 metre olamli

Forum istatistikleri

Konular
128,536
Kullanıcılar
450,536
Son üye
Emircanee41
Geri