pıc plc haberleşmesi yardım edebilirmisiniz

plc ile pıc i nasıl haberleştirebilirim daha önceden bu devreyi çalıştırmış arkadaşların yardımını bekliyorum.
teşekkürler.

PLC ile haberleşme için protokolü bilmek gerekir. PLC markasına ve modeline göre protokoller değişlik göster.
Modbus protokolünü birçok plc destekliyor. Haberleşmek istediginiz plc modelini belirtirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

bana c ya da c++ ile yazılmış pc ile pic seri haberleşme programı gerekiyor.programda bound rate ayarını nasıl yapacağımı bilmiyorum.yardımcı olurmusunuz.biraz da bilgi verebilirseniz sevinirim yardımlarınızı bekliyorum.internette arama yaptığımda kaynaklar içerisinde boğuluyorum ve seçecek kadar vaktim yok

panele protokol nasıl yükleniyor yoksa plcye mi atılıyor bu program

arkadaşlar s7-300 plc ile pic haberleşe bilirmi.

Arkadaşlar protokol bilindikten sonra pic, pc, plc,..vb hepsinin birbiri ile haberleşmemesi için bir neden yok. Yeterki uygun yazılım yapılsın.

İyi çalışmalar

Plc ile Pic'li bir kartı haberleştirmenin en kolay yolu Plc ile karta ascii kodlarla soru sormak ve almaktır.

arkadaşımm paneleee program atılmıyorr plc ye yükleniyor sonraa plc nin bilgisayar bağlantısının olduğu yere paneli takıyorsun ve kullanıyorsunn

soruya soruyla yanıt vermeyin lütfen cevap yada örnek varsa iyi olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri