Otel Odası elektrik senaryosu hakkında

Merhaba,

Beş yıldızlı otelin tip odaları için sigorta kutusunun tek hat şemasını hazırlıyorum.
Oda içerisindeki yatak başında bulunan anahtar ile tüm odanın aydınlatma sisteminin kapatılması isteniyor.
Bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz?
neden bu şekilde isteniyor açıklarmısınız

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Merhaba,

Beş yıldızlı otelin tip odaları için sigorta kutusunun tek hat şemasını hazırlıyorum.
Oda içerisindeki yatak başında bulunan anahtar ile tüm odanın aydınlatma sisteminin kapatılması isteniyor.
Bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• OTEL.pdf
    93.2 KB · Görüntüleme: 50
SANA GÖNDERDİM ŞEKİL TAM İSTEDİN SENARYO AMA MÜŞTERİ ODAKLI SIKINTILARI OLABİLİR GELİŞTİRİLMELİ. MUHURLEME UCU CİZMİŞİM ONU İPTAL EDELİM SADE ANAHTAR İŞ GÖRÜR

Son düzenleme:
Burada sorun şu, gece yatarken ışıkları kapatıp yattınız. Sabah kalkıp gideceğiniz yere gittiniz, akşam döndüğünüzde ışıkları açmak için tekrar yatak başına gitmeniz gerekmeyecek mi? Yoksa darbe akım anahtarı energy saver'dan elektrik kesildiğinde tekrar eski pozisyonuna mı dönecek?

Saygılar....

Burada sorun şu, gece yatarken ışıkları kapatıp yattınız. Sabah kalkıp gideceğiniz yere gittiniz, akşam döndüğünüzde ışıkları açmak için tekrar yatak başına gitmeniz gerekmeyecek mi? Yoksa darbe akım anahtarı energy saver'dan elektrik kesildiğinde tekrar eski pozisyonuna mı dönecek?

Saygılar....
Sayın @alpernbugra bey dediğimiz gibi energy saver den sonra bağlanacak impuls role elektrik kesildi veya kartlı anahtar sokup takıldığında lamba açık kaldıysa kaldığı yerden devam edecek darbe akım anahtarları maalesef böyle çalışıyor .
Ama @WAGO Türkiye arkadaşın bahsettiği televaryator mantıklı denemeye değer .

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri