Otel Odası elektrik senaryosu hakkında

Merhaba,

Beş yıldızlı otelin tip odaları için sigorta kutusunun tek hat şemasını hazırlıyorum.
Oda içerisindeki yatak başında bulunan anahtar ile tüm odanın aydınlatma sisteminin kapatılması isteniyor.
Bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Merhaba,

Beş yıldızlı otelin tip odaları için sigorta kutusunun tek hat şemasını hazırlıyorum.
Oda içerisindeki yatak başında bulunan anahtar ile tüm odanın aydınlatma sisteminin kapatılması isteniyor.
Bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz?

Odanın şekline ve yapısını göre düzenleme yapmanız uygun olur. Tek kişilik tek yataklı oda mı, iki kişilik tek yatağı olan oda mı, yoksa iki ayrı tekli yatağı olan oda mı buna göre hareket etmeniz lazım. Daha farklı seçeneklerde oluyor büyük otellerde.

Saygılar....

Odanın şekline ve yapısını göre düzenleme yapmanız uygun olur. Tek kişilik tek yataklı oda mı, iki kişilik tek yatağı olan oda mı, yoksa iki ayrı tekli yatağı olan oda mı buna göre hareket etmeniz lazım. Daha farklı seçeneklerde oluyor büyük otellerde.

Saygılar....

Bahsettiğiniz yatak tiplerine göre otelin tamamında böyle odalar mevcut.
Benim bahsettiğim şalt oda panosunda işin kontrolü kısmında hazırladığım tek hat şemasını paylaşıyorum. Bu tek hat şemasına ekleme yapacağım, tüm odayı söndüren anahtarı...

Ekli dosyalar

• Untitled.png
    Untitled.png
    105.4 KB · Görüntüleme: 149
Bahsettiğiniz yatak tiplerine göre otelin tamamında böyle odalar mevcut.
Benim bahsettiğim şalt oda panosunda işin kontrolü kısmında hazırladığım tek hat şemasını paylaşıyorum. Bu tek hat şemasına ekleme yapacağım, tüm odayı söndüren anahtarı...

Tüm oda aydınlatmasından kasıt sizin çizdiğiniz vavien anahtarlı kısım olmalı. Biri koridor başında diğeri yatak başlarında olmak üzere konumlandırılır genelde, onuda eklemişsiniz.(L-2a) Başka ne isteniyor ki?

Saygılar....

Vavien anahtar odanın başka bir bölümü için kullanılıyor. Orada ki tek hat şemasına tüm odayı söndüreni ekleyeceğiz...

Darbe akım anahtarı mükemmel çözüm otellerde kullanılan energy saver anahtarlar var kartlı manyetik onlarda olur düşündükten sonra metod çok eae nin veya dali nin veya siemens in Knx urunleri var onlara göz gezdirin onların yelpazesi geniş
Ve en önemlisi bütçeniz ne kadar bu bahsettiğim markaları duymussunuz dur az çok fiyatları ni da bilirsiniz.

Vavien anahtar odanın başka bir bölümü için kullanılıyor. Orada ki tek hat şemasına tüm odayı söndüreni ekleyeceğiz...

En uygun çözüm darbe akım anahtarı, anahtar sayısını istediğiniz kadar arttırabilirsiniz. Ama sistemi tasarlarken şunu düşünmek lazım. Ben uyumadan yatağın başından lambayı kapattım, sabah kalktığımda hava aydınlık lavaboya gidiyorum ama aydınlatmaları açamıyorum, tekrar yatağın oraya gidip anahtarı açmam gerekiyor. 5 yıldızlı bir otelde bu durum istenmez, darbe akım anahtarı sayısını artırabilirsiniz tabi ama onuda kabul edeceklerini sanmıyorum. Yani bir banyonun ışığını açmak için energy saverı tak, darbe akım anahtarını uygun pozisyona getir, sonra da banyonun ışığını aç senaryosu çok uzun. Forumda ki birçok üyeyle birlikte bu konuda beyin fırtınası yapalım derim.

Saygılarımla.....

5 yıldızlı bir otelde vaviyen anahtar çok demode yakisigi kalmaz darbe akimda olur da yönetim onuda istemez adı üstünde 5yildizli görüşüm otomasyon

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular

Geri