Oda Termometresi

7805 üzerindeki bütün karakterleri bir de çıkışını ölçüp değeri yazar mısın?

Segmentler akımı aralarında paylaşmıyor Her segment kendi akımı çekiyor. Oradaki 330 ohm ısınacak birkere çünkü tüm akımı üstlenmiş durumda. Hatta cayır cayır yanacak. Üstünden geçen akım yüksek olduğundan gerilim düşümü de yükselecek ve segmentler loş yanacak.

Eminim giriş voltajı da 15-16 volt civarında.

Isınma sebebi şöyle bulunur ama malesef kimsede hata ayıklama mantığı işlemiyor.
* Sökülen herşeyi sök ve devreye elektrik ver ısınma var mı bak.
* Sonra tek tek tak ve ısınmaya sebep olan nedir teşhisi koy.

arkadaşlar herkes bişey söylemiş kafam karıştı şimdi sonuç olarak ne yapacaz acaba ? tecrübeli birisi ocb yi düzeltse olurmu acaba ? bu arada devreye verdiğim voltaj 12 volt

:) anladım

Beslemeyi neyle yapıyorsun. güç kaynağın iyi filtrelenmemişte olabilir

yukarı daki devreyi ben araba vites göstergesi olarak yaptım input girişi 4 kapı var bunun 7 kapı veya devre olan bana yarıdmcı olabilrmisiniz

yukarı daki devreyi ben araba vites göstergesi olarak yaptım input girişi 4 kapı var bunun 7 kapı veya devre olan bana yarıdmcı olabilrmisiniz boşta 0 viteste 1 2 3 4 5 geriviteste r yazcak sekilde 7 segment dev saygılarresi arıyorum lütfen yardımcı olun

yukarı daki devreyi ben araba vites göstergesi olarak yaptım input girişi 4 kapı var bunun 7 kapı veya devre olan bana yarıdmcı olabilrmisiniz boşta 0 viteste 1 2 3 4 5 geriviteste r yazcak sekilde 7 segment dev saygılarresi arıyorum lütfen yardımcı olun
7 swiçe gerek yok yanılmıyorsam sivçlere diyod ekleyeceksin tabi bir de sviç pardon geri vitese de bi sviç daha r yazmak için bu derve dışında bağlantı gerek yine diyotlarla oluşturulmalı.

yardımcı olursanız sevinirim

- - - Updated - - -

şema varmı

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri