nem sensörü ve sabitleme

merhaba;
bir odada nemi sabit tutmak, fanı otomatik çalıştırmak ve ışığı belirli saatlerde otomatik yakmak için tavsiyeniz nedir? sanırım ayarlı role kullanılacak ama nem sabitlemek için yetersiz mi ?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
merhaba;
bir odada nemi sabit tutmak, fanı otomatik çalıştırmak ve ışığı belirli saatlerde otomatik yakmak için tavsiyeniz nedir? sanırım ayarlı role kullanılacak ama nem sabitlemek için yetersiz mi ?
Sayın itfaiyeci:
nem ile oda aydınlatması farklı konular:
aydınlatma konusunda işin uzmanı ustalar cevap yazacaklardır.
odanın nem oranını sabit tutmak için verdiğiniz bilgiler çok eksik !
istediğiniz nem oranı % ?
oda sıcaklığı ? C min max
odanın ısıtma sistemi nasıl ? klima sistemi varmı ? vs vs gibi bilgiler verirseniz konu daha anlaşılır olur...

klima 18-24c civarı, nem miktarı %75-90 civarı, aydınlatma 8-12 saat civarı fan ise 2 adet aynı anda saatte 3-5dk çalışacak. Aklıma akıllı röle, ve nem için selenoid vana geldi ama nem sensörü nedir nasıl olur bilmiyorum. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

klima 18-24c civarı, nem miktarı %75-90 civarı, aydınlatma 8-12 saat civarı fan ise 2 adet aynı anda saatte 3-5dk çalışacak. Aklıma akıllı röle, ve nem için selenoid vana geldi ama nem sensörü nedir nasıl olur bilmiyorum. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
sizin iki ayrı e birbiri ile teknik olarak alakası olmayan talebiniz var:
aydınlatma farklı bir konu ve nem kontrolü ile alakası yok:
aydınlatma ile ilgili forum ustaları mutlaka farklı alternatifler önereceklerdir.
aydınlatma ile ilgili benim önerim 24 saat lik ayarlanabilir zaman rölesi ile 1 adet kontaktörü kontrol altına alıp
kontaktör üzerinden de aydınlatma armatörünü kumanda edebilirsiniz:

nem mevzusuna gelince:
odayı % 75 ila % 90 oranı nem de tutmak istiyorsunuz diye anlıyorum :
odada split klima var ve % 100 iç hava kullanarak ısıtma veya soğutma yaptığını varsayıyorum:
oda sıcaklığı ise 18 ila 24 C arasında sıcaklıkta olmasını istiyorsunuz
18 ila 24 C sıcaklıkta talep ettiğiniz nem oranı zaten yüksek bir oran
odadan nem alma ihtiyacınız olmayacak diye düşünüyorum
aksine odayı nemlendirmeniz gerekecek
oda harici sıcaklık almıyor ise( oda büyüklüğüne göre) odaya sıcak buhar veren nemlendirici kullanmanız gerekecek
bu cihazın otomatik olarak çalışan modelleri olmakla birlikte
manuel nemlendirme cihazları kullanarak ilave dijital nem kontrol cihazı ile otomatiğe bağlayabilirsiniz
nemlendirme için ultrasonik sisleme alternatifiniz var ama ultrasonik sislemenin yerli imalatı olmadığını biliyorum
sizi yanıltmayım araştırın yerli imalat var ise ultrasonik sisleme sıcak nemlendirmeye oranla % 90 lara varan enerji tasarrufu sağlar....

yardımınız için tşk ederim son olarak, birbirinden bağımsız ve farklı zamanlarda 3 ayrı parça(aydınlatma-sulama-fan) çalıştırmam için tavsiyeniz nedir? marka ve model?

yardımınız için tşk ederim son olarak, birbirinden bağımsız ve farklı zamanlarda 3 ayrı parça(aydınlatma-sulama-fan) çalıştırmam için tavsiyeniz nedir? marka ve model?
Sayın itfaiyeci46:
bulunduğunuz bölgede size en yakın soğutma klima havalandırma servisi imalatçısına gidin önce bir bardak çay isteyin
sonrasında meramınızı detayları ile birlikte anlatın
doğru yöntemin ne olduğu ve nasıl yapılması gerektiği hakkında yurdumun ustaları size yardımcı olacaktır.
çay taze ise utanmayın ikinci bardağı isteyin ;)

siz anlattıklarınızdan bir şey anlamadığımı sandınız : ) nemlendirmeyi bir şekilde hallederim şimdiki merakım. sadece 3 programlı akıllı zaman rolesi için marka ve model tavsiyesi soruyordum. yine de tşkler..

siz anlattıklarınızdan bir şey anlamadığımı sandınız : ) nemlendirmeyi bir şekilde hallederim şimdiki merakım. sadece 3 programlı akıllı zaman rolesi için marka ve model tavsiyesi soruyordum. yine de tşkler..
yok öyle sanmadım
burada kısıtlı imkanlar ile anlaşmaya çalıştığımız için
sizi eksik anlamış olabilirim !
siz beni yanlış anlamış olabilirsiniz !
bu yüzden sizi yanlış yönlendirmiş olmayım diye yüz yüze işin uzamanı ile görüşmeniz hata yapmanızı engelleyecektir.
bu bahsettikleriniz i dixell nem ve soğuk oda kontrol cihazı ile yapma imkanınız var
bu cihazın parametleri ve bağlantısı ise buradan yazılacak mevzular değil
dolayısı ile yukarıda yazdığım gibi konunun uzmanı ile yüz yüze konuşmanızda fayda var diye düşünüyorum.....

peki; kandiliniz mübarek olsun takıldığım yerlerde yine rahatsız ederim..

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri