Neden Bir İnsan Cumartesi Sabahı Erkenden Uyanır?

Serbest konu kısmına teknik konu mu açılıyordu? o zaman diğer bölümler öylesine var herhalde.
Genius tartışma çıkaracam diye kendinle çelişiyorsun hem kpssye hazırlanıp memur olmaya çalışıyon sonra da laf ediyon tamam bizim yaptığımız ayıp günah da madem sen niye bu ayıba ortak olmaya çalışıyorsun. sen kaç teknik konuya mesaj yazdın da hem.

Okursan mesajlarımı görürsün kaç teknik konuya mesaj yazığımı sayın selçuk.

Ayrıca adanadaki tüm tedaşları enerjisa alıyor diye biliyorum. Piyasadaki iş yapan mühendis arkadaşlarım Tedaş' daki iş bilmeyen mühendislerden kurtulduklarına dua ediyorlar. Sonunda kurtuluyoruz diyorlar. Ayrıca özelleşen Tedaşlardaki mühendisler Enerjisa bünyesinde çalışmak yerine devleti dava edip kurum değiştirmek istemişler. Hepsi davayı kazanmışlar. Devlette mühendise ihtiyaç olmayan yerlere mühendisin kurumunu değiştirmek sureti ile mühendisin tayinini çıkarmış. Garip bir elektrik mühendisi neden Enerjisa gibi bir firmada çalışmak istemezki anlam veremiyorum. Aklıma tek birşey geliyor. Enerjisada çalışacak kapasitelerinin olmadığını bildikleri için mühendislik yapmak yerine gidip DSİ' de yada Karayolları' nda akşama kadar yangelip yatmayı tercih ediyorlar. Yapcak bişi yok verilen hak geri alınamıyor. Ama o mühendisler ömür boyu devletin sırtına yük olacak. Neyse en azından daha fazla memur alınmayacak.

Bende bir başvuru yapayım Enerjisa' ya. Kısmet bakarsın KPSS' ye girmeden Adana tedaş' ta İşe başlarız.

Hayırlısı olsun Saygılar Herkese....

Son düzenleme:
Vallah güleceğim yoktu, insan kpss sınavına niye girer devlette çalışmak için? Devleti niye ister düzenli ve devamlı bir iş diye. Devlette çalışma alternatifi varken Enerjisa kim??? Şu an Enerjisa daki mühendisler nerden geliyor, yarısı emekli, yarısıda dışardan yeni mezun. Tedaşlarda işçi olan mühendisler bu durumda, zaten sözleşmeli memur olanlar direkt havuza girip başka kuruma atanıyor. Çok küçük bir azınlık dışında kimse devlette iş varken özele gitmez. Enerjisa da göreve başlamış, şu an benim kurumunda çalışan bir kişi var, anlatması uzun sürer adam kurban kesti devlete girdi diye, bu ülkede siemensi, philipsi, abb si, mercedesi bile devletin yanında hikaye. Bakın itü lü asistantlar iş garantileri gitti diye gösteri yapıp açlık grevi yapıyorlar, acaba neden yapıyorlar, sebebi akedemik aşk mı yoksa???

Emeklilik yaşı 65 arkadaşlar, kimse kimseye masal anlatmasın yemezler!!!

Seninde iş garantin yok yolda giderken bir denizaltı çarpıp ölebilirsin. O zaman tüm hakların hiçe sayılarak kovulmuş olursun. Tüm o dolgun maaş, bol bol tatil, akşama kadar klimalı odada yan gelip yatma vesaire hepsi uçup gitmiş olur.

Kısacası hiçbir işin garantisi yoktur. Yani vatandaş örgütlenip vergi vermiyorum lan dese senin maaşını kim verecek. Şimdilik devlet ihracat yapan ve üretime katkıda bulunan namuslu vatanaştan vergi alarak sizin gibilerin maaşını ödeyebiliyor. Aslında okadar kalabalıksınız ki devlet bütçe açığını denkleştiremeyip sürekli zam yapıyor. Yani bu namuslu vatandaşlarda gözünü açıp haklı olarak vergi vermemenin yolunu bulursa sana kim maaş verecek. Yani işallah bu ülke 2001' deki gibi bir kriz daha geçirir.

O zaman hiç kimse uzun vadeli plan yapmasın bu mantığa göre, hatta evlenmesin bile hemen ölebilir küçük çocuğu yetim kalabilir???

Hoş devlette çalıştığın zaman sana bişey olsada ailene yardım ediliyor. Özelin büyük kısmında ise ölüm durumunda iş alanında bir kaza bile olsa seni suçlu buluyorlar, tazminattan yırtsın diye.

Bu konuyu açamamın sebebi, çok net bir şekilde insanların en doğal hakkı olan bir haftasonu tatili kavramının kapitalizmin yönlendirilmesi ile kaybetmemize olan isyandır. Napalım cumartesi günü iş yerleri çalışıyor, cumartesi çalışmamak tembellik gibi akla ve mantığa zarar akıl yürütmelerin hepsi kabullenmedir. Kabullenmek yenilmektir. Çoğu insan özellikle teknik alanlarda çalışan insanlar tek gün tatile mahkum bazen onuda kaybetmektedir. Çalış çalış çalış 3 kuruşa sürün.

Niye herkes patron olmak derdinde? Niye işini iyi bilirsen patron olursun denmekte?? Çünkü piyasada maaşlar utanç verici bir seviyede, adam aldığın maaşla yaşam seviyesini oturtmuşsa, çalışma şartlarından memnunsa iş kurup riske girmeye gerek görmez.

Türkiye de ise babadan kalan (iş,sermaye, vs) varsa yada artık 3 kuruşa çalışmaktan bıkan gözünü karatıp işini kuran kişilerin işveren durumuna gelmekte, burda çalışana oldukça sıkıntılı bir durum olarak dönmektedir. Çoğu firma kanunlardaki çalışma şartlarında personel çalıştırsa batarlar evet bal gibi batarlar. Özellikle çoğu işveren sıcak paranın gazıyla yaşamaktadır. Hepsinin borcu maaşlı çalışanlardan daha çoktur. Ama dışarıya hava atmak için belli standarta sahip olmak durumundadır.

Akıllı adam , ne istediğini bilir, doğruyu yanlışı ayırabilir, ona iş hayatında tavsiye verenlerin niyetini görebilir. Sonunda istediği hayatı yakalar.!!!!!!

Seninde iş garantin yok yolda giderken bir denizaltı çarpıp ölebilirsin. O zaman tüm hakların hiçe sayılarak kovulmuş olursun. Tüm o dolgun maaş, bol bol tatil, akşama kadar klimalı odada yan gelip yatma vesaire hepsi uçup gitmiş olur.

Kısacası hiçbir işin garantisi yoktur. Yani vatandaş örgütlenip vergi vermiyorum lan dese senin maaşını kim verecek. Şimdilik devlet ihracat yapan ve üretime katkıda bulunan namuslu vatanaştan vergi alarak sizin gibilerin maaşını ödeyebiliyor. Aslında okadar kalabalıksınız ki devlet bütçe açığını denkleştiremeyip sürekli zam yapıyor. Yani bu namuslu vatandaşlarda gözünü açıp haklı olarak vergi vermemenin yolunu bulursa sana kim maaş verecek. Yani işallah bu ülke 2001' deki gibi bir kriz daha geçirir.
Genius artık yazdıklarına sadece gülüyorum boşuna cevap yazma ama yazarken bilgisayarın birden patlayıp ölebilirsin git anı yaşa sen özelde :)

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri