Ne yaparsınız?

Yine sıradan bir gün ve mesai sonunda bitmemiş bir işiniz var. Ne yaparsınız?

• Kullanılan toplam oy
    32
  • Anket kapatılmış .
Merhaba;

Yine sıradan bir gün ve mesai sonunda bitmemiş bir işiniz var. Ne yaparsınız?

Saygılarımla...

Özel sektör çalışanı olarak seve seve o işi bitirmeden işten ayrılmam. Fazla mesai parası mı? Haşa o nedir ki?

Yazdığınıza göre "sıradan bir gün" yani anormallik veya acil bir şey yoksa iş yarına kaldı demektir. (ama bu gün neden bitmediğine de bakmak lazım. tek günlük iş değil miydi yoksa)

Yazdığınıza göre "sıradan bir gün" yani anormallik veya acil bir şey yoksa iş yarına kaldı demektir. (ama bu gün neden bitmediğine de bakmak lazım. tek günlük iş değil miydi yoksa)

Aynen öyle sıradan bir gün ve işini bitiremedin. Ne yapardın? işin kalan kısmının bir müddet daha gayretle bitirebileceğini farz ediyorum.

Aynen öyle sıradan bir gün ve işini bitiremedin. Ne yapardın? işin kalan kısmının bir müddet daha gayretle bitirebileceğini farz ediyorum.

Bu tip durumlarla çok karşılaştım. özel sektörde yönetici pozisyonunda olduğum için bazen ruh halime göre karar veriyorum. bazen de iş gerekliliğine göre. ama çoğu zaman da akşamları 1-2 saat daha fazla kalıp işi bitiriyordum. çünkü bazen benim elimdeki iş çalışan elemanların ertesi gün hangi işi nasıl yapacakları ile ilgili olur.
fazla mesai ücreti ise yok.

İşin niteliği de önemli. SS kanununa göre yani sevmeye sevmeye :D yaptığım bir işse yarına kalır. Ama seve seve yaptığım bir işse muhakkak bitirmek isterim.

İşin bi aciliyeti yoksa ertesi gün yapardım. Ama Aksine bir durum söz konusuysa o işi bitirirdim.

Mesai almıyorum o yüzden işi bırakır sabah geldiğimde devam ederim :)

o gün içerisinde bitirebileceğim gibi bir iş ise malzeme eksiği felanda yoksa işi bitirir çıkarım.

Forum istatistikleri

Konular
128,419
Kullanıcılar
450,329
Son üye
tawfekalmstf
Geri