Bosch Max wfl1620

kaiser84

Üye
Merhaba çamaşır makinam Bosch Max wfl1620,herşeyi normal yalnız sıkmaya geçmiyor ve sıkma yapmış gibi program sonunu gelip bitti ışığı yanıyor, sadece sıkma programına aldığım zamanda sıkma yapmıyor,tahliye pompasını açtım temiz ve dönüyor prosestati çalışıyor motor kömürleri normal ve kayışı normal gerginlikte, kartını kontrol ettim görünün bir arıza bulamadım öneri ve yorumlarınızı bekliyorum ustalarım
IMG_20240322_160333.jpg

Tahliye pompasının bağlı bulunduğu körüğü sökerek temizleyin. Herhangi bir şey görmez iseniz yeni pompa takın.

533si80.jpg

cevap için teşekkürler,bahsettiğiniz körük daha önceden temizlemiştim ama yine açıp baktım temizdi,pompa çalışıyor kazanı su ile doldurup harici su pompasının 220v ile denemesini yaptım çalışması normal ve suyu boşaltıyor ve kazanda su kalmıyor,sadece sıkma programına alıp deneme yağtığımda pompa suyu yine boşaltıyor ama daha sonra devrini alıp yüksek devre geçemiyor ve program sonu ışığı yanıyor,diğer yıkama programlarında da aynı makinanın yıkaması,durulaması su boşaltması var sıkma yok sadece,başka neden kaynaklı olabilir?

şimdi tekrar deneme yaptım makina normal programda veya test modunda da sadece soldan sağa dönüyor,sağdan sola dönme yok karttaki rölelerden şüpheleniyorum en kısa zamanda kontrol edeceğim röleleri veya başka önerisi olan var mı

Forum istatistikleri

Konular
128,604
Kullanıcılar
450,606
Son üye
csancar

Yeni konular

Geri