Nükleer Santral Kurulsun Mu?

Çöpü patlatan ülkeye Nükleer santral yapmak ne kadar iyi olur? Termik santral türü olsada o çok fazla özen istiyor Bergama'daki santralde olanları unuttunuz heralde... bence çalıştığı ilk haftada patlatırlar...

Bence Bulgaristan yada Ermenistan'dan daha iyi olur. Kendimizi küçük görme hastalığından kurtulmalıyız.

Bence Bulgaristan yada Ermenistan'dan daha iyi olur. Kendimizi küçük görme hastalığından kurtulmalıyız.

onlar hayatlarının hatasını yapmış kurmuş şimdi olsa kurmazlardı... bizim millet teknik kurallara uymaz kazalara sebeb olur... buda patlmaya...

Peki nükleer santral kurulmalı mı sorusu yerine Akkuyu'ya mevcut anlaşma şartlarında bir nükleer santral kurulmalı mı şeklinde sorsak soruyu cevaplarınız ne olurdu ?

Çünkü

Santral Ruslar tarafından yapılacak
Santral işletme ömrü boyunca ruslar tarafından işletilecek
Yakıt temini Ruslar tarafından yapılacak
Santralden şimdi aldığımızdan çok daha yüksek bir fiyattan elektrik satın almayı garanti ediyoruz

Dışa bağımlılık ve ucuz enerji argümanını bu maddeler çürütmüyor mu ?

%30 u bulan kayıp ve kaçak oranımız varken, enerji ihtiyacımızın %14 ünü bu şartlarda karşılayacak santral yapımı mı yoksa kaçak ve kayıplarla mücadeleye mi öncelik vermeliyiz ?

Bir teknoloji elde edilecekse bir yerden başlamak lazım. Benim savunduğum düşünce hem kaçaklarla mücadele etmek, hem alternatif kaynakları değerlendirmek, hem de arz çeşitliliğini artırmaktır. Zaten doğalgaz çevrim santralleri sayesinde Rusya'ya tamamen bağımlıyız.

Bir teknoloji elde edilecekse bir yerden başlamak lazım. Benim savunduğum düşünce hem kaçaklarla mücadele etmek, hem alternatif kaynakları değerlendirmek, hem de arz çeşitliliğini artırmaktır. Zaten doğalgaz çevrim santralleri sayesinde Rusya'ya tamamen bağımlıyız.

Teknoloji elde edemeyeceğiz, kurulum ve işletme ruslarda olacak yine onlardan parayla elektrik satın alacağız iki farkla

1) % 50 daha pahalı satın alacağız, bu farkı da biz şahıslar elektriğe yapılacak zamla ödeyeceğiz

2)Bize sattıkları elektriği bizim topraklarımızda üretecekler

Anlaşma böyle

ilgili linki bulmaya çalışıyorum ama sanırım bakanlık sitesinden kaldırılmış link

tam metni bulamadım ama ilgili bir haber var burada

http://www.ntvmsnbc.com/id/25114877/

Son düzenleme:
Nükleer enerji size ucuz elektrik sağlamıyacak çok daha pahalı elektrik olarak geri dönecek...

bencede kurulmalı hangi gelişmiş ülkenin nükler santrali yokki

sn b cem
kayıp kaçak oranı %13 tür son yıllardaki çalışmalarla bu orana ulaşılmıştır.Ülkemizin her yıl %6 büyüyeceği ve her yıl bir Atatürk Barajı gerektiği görülmektedir.Kayıp Kaçak elbette önlenmeli ama yeterli olmadığı sadece 1-2 yılı kurtaracağı sonra yine enerji açığı olacağı açıktır.Kaçaklar gerçekte hesaba katılmamalıdır.Sonuçta bunlar kullanılmaktadır parasını alsak da almasak da.
Ben Nükleere ilkesel olarak karşı değilim.Ama yapılan anlaşmanın pahalı olduğunu biliyorum sadece teknoloji transferi için bu fiyata tahammül edebiliyorum

Patladığında gelişmiş ülkedeki ilk kaza olur... Avrupalı uyuyor... burunlarının dibinde bomba yapılıyor onlar seyrediyor...

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri