Nötr- toprak arası gerilim dalgalanması

valla ömrü hayatımda ilkdefa duyuyorum nötr toprak regulatörü deye bir şey ama araştıracam..
yok demiyim vardır mardır varsada biz bunca yıl boşa çalışmışız .
Araştırdığımdan biliyorum ben de bazı aletlere özel gnd diye bir şey ama panoya olmuyormuş devamını araştırmadım o yüzden 😄 hassas aletlere takılıyormuş. Kullanan bilmiyorum sadece araştırdığımdan söylüyorum bilgim olduğundan değil ☺️

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
valla ömrü hayatımda ilkdefa duyuyorum nötr toprak regulatörü deye bir şey ama araştıracam..
yok demiyim vardır mardır varsada biz bunca yıl boşa çalışmışız .
boşa çalışılmış bir şey yok sonuçta üretici firmalar belli alanlarda yenilikler yapıyor . Şahsen ben ihtiyacım olduğunda yeni şeyler araştırıyorum ve bu sayede yeni şeyler keşfediyorum ihtiyacım olmayanı arastırmaya vakit ayıramıyorum şahsen. uzun zamandır bina tesisatına bakmıyorum hocam sen yine de bir bak yanılıyorsam bana bildirirsen sevinirim .

Forum istatistikleri

Konular
128,316
Kullanıcılar
450,150
Son üye
Sqnax

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri