Motor ilk kalkış anında yarım saniye geri dönüp sonra ileri dönmeye başlıyor?

myurdabak

Üye
Arkadaşlar makinanın birinin motoru ilk kalkış anında yarım saniye geri dönüp sonra ileri dönmeye başlıyor sorun ne olabilir yorumlarınızı bekliyorum?Daha önce böyle bir problem yoktu.Ben normal çalışan motorun uçlarını sorunlu motora bağlayıp öyle denemeyi düşünüyorum sorun mekanikmi elektriksel mi onu görmeye çalışacam başka önerisi olan arkadaşlar var mı?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Bu motora nasıl yol veriyorsunuz?
Motorun özellikleri nedir?
Sanki fazlardan biri gitmiş gibi.

Hocam motor 3 fazlı. Motora inverterle yol veriyoruz.motorun fazlarını yer değiştirince sorun ortadan kalkıyor ama ters yönde döndüğü için çözüm değil.Motor 11Kw redüktörlü.

Peki bu yarım saniye geri dönme olayı yüzde yüz her çalıştırmada oluyor mu? Eğer her çalıştırmada olmayıp rastgele zamanlarda oluyorsa, motora giden kablolardan birinde gerilim yok demektir.

her çalıştırmada oluyor.Yani ilk kalkış anında sadece.

makinaya kumaş takıp denedik sorun kalmadı kumaş yokken yapıyor sadece.

Yine de gerilimi kontrol etmenizde fayda var. Şu anda kumaşlıyken farkedemediğiniz bir problem, ileride daha da büyüyebilir.
Kumaş takılıyken de motor geri dönme eğilimindedir belki, fakat kumaş yükünden dolayı dönemiyordur.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri