Arçelik 3340 F Motor İlk Dönmede Makine Beklemeye Alıyor Sonra Tekrar Başa Sarıyor

öncelikle katkıda bulunan herkese teşekkürler.
ben de rutubetten şüpheleniyorum, o nedenle anakartı kurutup denedim ama sorun devam ediyor. geriye sadece
"hız kontrol modülünü" kontrol etmek kaldı. ancak bu hız kontrol modülü nerde, nasıl ulaşacam bilmiyorum. bazıları makinenin ön tarafında kazanın altında falan diyorlar. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. model arçelik 3340f, hız modülü neresinde acaba?
teşekkürler

öncelikle katkıda bulunan herkese teşekkürler.
ben de rutubetten şüpheleniyorum, o nedenle anakartı kurutup denedim ama sorun devam ediyor. geriye sadece
"hız kontrol modülünü" kontrol etmek kaldı. ancak bu hız kontrol modülü nerde, nasıl ulaşacam bilmiyorum. bazıları makinenin ön tarafında kazanın altında falan diyorlar. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. model arçelik 3340f, hız modülü neresinde acaba?
teşekkürler

elektronik kontrollü ürünlerde hız kontrolü sizin gösterdiğiniz ana kart ile yapılır. yani sizin üründe hız kontrol modülü yok. ana kart içine yerleştirilmiş bir devre

Vermiş olduğunuz resimdeki kartın sol üst köşesinde 400v 10uf yazan kondansatörü değiştirin sorununuz çözülecektir.

sayın alfa romeo usta
"kartın sol üst köşesinde 400v 10uf yazan kondansatörü değiştirin" demişsiniz
ben bu parçayı alıp yapabilir miyim yoksa onu bir elektrikçiye mi yaptıracağım?
bir de maliyet ne olur?
teşekkürler

sayın alfa romeo usta
"kartın sol üst köşesinde 400v 10uf yazan kondansatörü değiştirin" demişsiniz
ben bu parçayı alıp yapabilir miyim yoksa onu bir elektrikçiye mi yaptıracağım?
bir de maliyet ne olur?
teşekkürler

yahu adam gereğinden fazlasını zaten size vermiş. daha ne öğrenmek istersiniz :) :)

sayın kanyak bu cevap yerine daha faydalı bir şey yazsaydınız alfa romeo usta gibi bir teşekkürü de siz hak ederdiniz. ama bilgi verme konusunda biraz eli sıkısınız galiba :)
demem şu ki bu parçayı nerde bulabilirim, arçelik servislerinden mi yoksa elektrik-elektronikçilerden mi?
artı o parçayı söküp yenisini lehimledim mi iş tamam mı? bunu soruyorum o kadar. siz ustaların tecrübesinden istifade etmek de mi yanlış?
endişelenmeyin usta olup size rakip çıkmam :) :)
saygılar

kartı söküp bir televizyoncuya elektronikçiye götürün değiştirsinler. yada gidin bir elektronikçiye bu parçadan istiyorum deyin 50 kuruşa alın lehim ile değiştirin. lehim tabancanız yok ise ben kargo ile göndereyim. siz yeter ki teşekkür edin... bu kadar hazırcı olmayın lütfen.

Son düzenleme:
olay bu ya! şunu baştan söylesenize sayın kanyak!
şimdi bir teşekkürü de siz hak ettiniz!
bu arada "hazırcı" değil de "acemi" diye düzeltsek iyi olur :)
inşaallah işe yarar, deneyip sonucu yazarım
teşekkürler

olay bu ya! şunu baştan söylesenize sayın kanyak!
şimdi bir teşekkürü de siz hak ettiniz!
bu arada "hazırcı" değil de "acemi" diye düzeltsek iyi olur :)
inşaallah işe yarar, deneyip sonucu yazarım
teşekkürler

merakla bekliyoruz :)

Merhabalar sayın ustalar ve alfa Romeo usta,
Dediğiniz gibi 400v 10uf yazılı kondansatörü söktüm ve uzun aramalar sonucunda tam olmasa da yaklaşık bir kondansatör buldum.
Karttan söktüğüm kondansatörde yazanlar: 400v 10uf 105OC (M) SANWHA RG. Arka tarafta da M4A yazıyor. Ayrıca kısa ve kalın bir tipi var.
Benim bulabildiğim kondansatörde yazanlar: 450v 10uf GR +105OC SANCON. Bunun daha ince ve uzun bir tipi var.
Satın aldığım elektronikçi bunun olacağını söyledi, ben de taktım ama sorun aynen devam ediyor, hiçbir değişme yok.
Sorum şu olacak: Acaba benim bulduğum (daha doğrusu elektronikçinin olur dediği) kondansatör mü yanlış? Yoksa kondansatörün dışında değişmesi gereken bir iki parça daha mı var?
Zira karttan söktüğüm kondansatörden elektrik geçmiyor, yeni aldığımdan geçiyor. Herhalde bu, eskisinin bozuk olduğu anlamına geliyor. Eğer öyleyse demek ki sorunun biri çözüldü, ama bir başka sorun daha var. Bu sorun ne olabilir, diyotlarda olabilir mi?
Tabii bunlar benim tahminin, söz siz sayın ustalarımızda…
Yardımlarınızı bekliyorum.
[FONT=&quot]Saygılarımla[/FONT]

Forum istatistikleri

Konular
128,209
Kullanıcılar
449,988
Son üye
hmos23

Yeni konular

Geri