Motor Bağlantısı

eski bağlantıyı buldum hemen aktarayım yanlız bağlamama rağmen içinden duman cıktı. sonra motoru ölçtüm 1. sargı arası 1.4 ohm 2. sargı 2.4 ohm 3.sargı 0.6 ohm ve gövdeyede kaçak yok. sanırım motor sağlam ama çalışınca duman çıkıyor. bağlantı şu şekilde çizimle aktaramıyorum özür dilerim. motordan çıkan 6 adet kablo var. beyaz, kalın yeşil, mavi, kırmızı, ince yeşil, siyah. ve iki adet kondasatör bu arada daha önce verdiğim kondasatör değerlei yanlışmış özür dilerim. 1. 280mf, 2. 50mf. bağlantıya gelince 280mf kondasatörün bir ucu ile motordan cıkan kalın yeşil 280mf kondasatörün diğer ucu motordan cıkan beyaz ve diğer 50mf kondasatör ucuyla birbirine bağlı. 50mf kondasatörün diğer ucu motordan cıkan ince yeşil ve mavi ile bağlı motordan çıkan kırmızı ve siyah kablolarda kendi arasında köprü. bu arada etikette cap.50mf 450v /280-333mf 250v

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
250mf olan faz farkı için,60mf olanda parazi ve sesi önlemek için olduğunu biliyoprum.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri