Mosfet li yapı mantığı ve selenoid bobin sürme

Üretici yanlış anlamıştır. Saniyede 300, otomobil enjektörü bile bu hıza erişemez.
Saniyede 250. 300 arasi denedim. Calisiyor. Mofset kart ve plc ile yaptim faakt baska problemler çıktı.

Saniyede 250. 300 arasi denedim. Calisiyor. Mofset kart ve plc ile yaptim faakt baska problemler çıktı.

Araçlarda bu valflerin en hızlıları kullanılmasına rağmen dediğiniz rakamlara ulaşılamıyor şöyle ki ;

10.000 devir / dakika ile giden bir araç (standart binek araçların çoğu bu devire çıkamaz)
Saniyede 166,6 devir yapıyor.
4 zamanlı bir motorda her 2 devirde bir yakıt enjeksiyonu yapıldığından dolayı
Saniyede 83.3 kez enjeksiyon yapılması gerekiyor
Yani ortalama 12 milisaniyede bir enjeksiyon.
Ayrıca bu valflerin açılmasında ve kapanmasında sıvı basıncından da faydalandığını unutmayalım.

Sizin dediğiniz gibi saniyede 250-300 kere açılıp kapanan bir valf
3.33 - 4 mili saniyede aç kapa yapmış oluyor.

Türkiyede satılan genel kullanım direk çekmeli solenoid valflerin ortalama açma kapama süresi 100 milisaniye civarında yani saniyede 10 kere aç kapa yapabiliyorlar. Yurtdışında satılan sektörün lideri konumundaki endüstriyel solenoid valfler bile saniyede sadece 40-50 kez aç kapa yapabiliyorlar...

Uzun lafın kısası, o saniye değildir dakikadır. Şayet saniye olduğunu iddia ediyorsanız valflere ödediğiniz ücretin 2 katını ödemeye talibim. Bende 2 aydır aradığım saniyede 20 kere aç kapa yapabilse yetecek olan solenoid valfimden çok daha iyisini bulup projemi tamamlamış olurum hayra geçersiniz.

Saygılarımla.

Son düzenleme:
Arkadaş selenoidin zirildamasini çalışıyor.zannetmiş.

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,974
Son üye
umitseyhan

Yeni konular

Geri