MM440 FANDA KULLANIMI

volky

Üye
Mm440 sürücler fan veya konveyör sistemide kullanılması durumunda deşar direnci kullanılılmalı mı yoksa direktmi bağlnır?
Ikinci olarak mm430 ise vinçte kaldırma ve indirme uygulamasında kullanılabilirmi.?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
isteğe bağlıdır. Eğer fanlarda ve konv. duruşları serbest yaparsan (çoğunlukla böyle yapılır) çok rahat kullanırsın.
Vinç işine gelirsek 430 ları kullanabilirsin ben birçok kez kullandım, ancak enkoder ihtiyacı olursa 440 öneririm.
Fakat hiç başım ağrımasın dersen, sana tavsiye vinc işinde sinamics G120 en iyisidir. hele rejen ünite takarsan hiç dönüp bakmazsın.. kolay devreye alma yaparsın...

serbest duruşta kullanırsanız sorun olmaz ama freni aktif ederseniz fren drenci bağlamak zorundasınız yoksa fren modülünü patlatırsınız iyi çalışmalar

selam arkadaslar mm440 surucu ile 37 kW motor baglantısı yaptım ancak fren ayarını istediğim gibi yapamıyorum makina uzun sürede duruyor daha kısa surede durdurmak için ne önerirsiniz tüm fren parametrelerini inceledim ve değişik varyasyonlar denedim ancak sonuç değişmedi her türlü yardıma açıgım tesekkurler

vinçler ile çok çalıştım en iyi verim aldığım sürücü seweuro drive idi. her yönden çok iyi tavsiye ederim

Mm440 sürücler fan veya konveyör sistemide kullanılması durumunda deşar direnci kullanılılmalı mı yoksa direktmi bağlnır?
Ikinci olarak mm430 ise vinçte kaldırma ve indirme uygulamasında kullanılabilirmi.?

Vinçlerde kaldırma ünitelerinde yüksek hızdan düşük hıza geçerken ya da rejeneratif çalışmasında (yüklü aşağıda doğru inişte) muhakkak motordan şebekeye doğru enerji akacaktır. Bu yüzden MM430 yerine frenlem direnci takabileceğin G120 ya da MM440 tavsiye ederim.

selam arkadaslar mm440 surucu ile 37 kW motor baglantısı yaptım ancak fren ayarını istediğim gibi yapamıyorum makina uzun sürede duruyor daha kısa surede durdurmak için ne önerirsiniz tüm fren parametrelerini inceledim ve değişik varyasyonlar denedim ancak sonuç değişmedi her türlü yardıma açıgım tesekkurler

1121 yavaşlama zamanı kaç? Fabrikasyon 10sn dir Kısaltmayı denediniz mi?

ben mm440 kullandım vinçte ve fanda vinçte fren direnci kullandım fakat fada direnç kullanmadım serbest duruş ile kullandım.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri