Micromaster 440 Vinç Arızası hakkında yardım

ufkguny

Üye
Arkadaşlar herkeze merhabalar. Yardımlarınız için bir sorum olacak. Elimizde micromaster440 serisi driver ile çalışan vincimiz var. Vincin kaldırma ağırlıgı 5 ton olmalıdır. Yani 5 ton yükte sorun cıkarmamalı. Uygulama gereği 5 ton yük ile test yaparken motor yük kaçırması yapıyor. Birde yuk varken kaldırdıgımızda örneğin 50 cm kaldırıp durduruyoruz. sonra kaldıgı yerden tekrar kaldırmaya devam etmek istediğimizde kaydırıyor ve yük düşüyor. sorum şu ki parametrik olarak bi ayarlaması mümkün müdür. veya driver değişimi ile daha güçlü bir driver kullanmamız durumu çözermi. çözerse nasıl bir driver kullanmalıyız.

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Driver ı degistirmek isterseniz Schneider ın Atv71 serisini öneririm vinç sürücüsü olarak mükemmeldir.

hocam driver'ı değiştirme konusunda benim yapacağım birşey yoktur ancak çare bulabilirim. P1215 - enable acaba başka bir ayarlaması varmıdır onu merak ediyorum

Sürücünüz yükü kaçırma işlemi yapıyor ise encoder kullanmanızı tavsiye ederim.

Ekli dosyalar

• MM 440 TR.pdf
    2.2 MB · Görüntüleme: 29
  • MM 440.pdf
    8.7 MB · Görüntüleme: 14
Peki hocam encoder uygulamasında mutlak konumda maksimum moment mi uyguluyor driver?

Şöyle bır parametre ayarlaması yapabikşrmisiniz, Siemens in menu ve uygulamarını bilmiyorum. Cıhazda bulununan, röleye, mesela 5 hz de devreye gırme komutu verdırın. Motor /cıhaz çalıstırıldıgında, 5 hz e geldıgınde röle çekecek ve frnı çektırcekdır. Yanı, motor, kendını toplayıp yol alana kadar fren bırakmıyacak ve kaçırma olmıyacakdır. Yıne tam tersı, durdurmada, ayarlanan 5 hz.de fren çekecek, motor dursada, yük kaçırmıyacakdır. ATV lerde bu uygulama yapılabilmektedir.

driver devreden cıkarılıp kontaktor ile calıstırıldıgında sıkıntı yasanmıyor. fakat drive devrede iken dedigm gibi birinci kaldırıs tamam. durma tamam .ama kaldıgı yerden ikini kaldırısta yuku dusuruyoruz. Zeybek hocam 5HZ 100% olarak ayarlı parametre bahsettiğiniz dinamik frenleme sanırım.

.şimdi aynı tip kullanılan bir vincimiz daha var .5 tonluk. ordaki MM40 backup alıp sıkıntılı drivere yukleyeceğim. inş olur.

driver devreden cıkarılıp kontaktor ile calıstırıldıgında sıkıntı yasanmıyor. fakat drive devrede iken dedigm gibi birinci kaldırıs tamam. durma tamam .ama kaldıgı yerden ikini kaldırısta yuku dusuruyoruz. Zeybek hocam 5HZ 100% olarak ayarlı parametre bahsettiğiniz dinamik frenleme sanırım.

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri