Metrik cıvatalara mandren takılabilir mi?

elek

Profesyonel Üye
Motorun milinde m6 cıvata var ,buna doğrudan takilabilecek bir mandren çesidi var mıdır?

Olur ama motor milin konik ise ! Önemli olan milin dış çap ölçüsü ve formudur.

kvggp7.png

konik değil..resimdeki gibi ..

standart mandrenler var, o mile uyarmı bilemem çapı çok düşük !

Motorun milinde m6 cıvata var ,buna doğrudan takilabilecek bir mandren çesidi var mıdır?

Metrik 6'dan UNF dişe geçiş için ufak bir aparat yaptırabilirsiniz. Yalnız yapan kişinin biraz dikkatli olması lazım salgı yaparsa mandren titreyecektir.

Birde bu universal motor değil mi? Devri çok yüksek gelecektir.

Saygılar....

Hız yüksek tork düşük bunda!

Aparat falan yaptırsam gereksiz harcama olacak..sağlıklıda olmayabilir..
hazır birşey olsa belki..üniversal motor bu, arkadaki devre ile gayet güzel devir ayarı oluyor...eski mutfak robotu kırılmıştı..onun motoru..masaüstü sabit duran ve minik taşlama aksesuarların takılabileceği bir motor olabilir mi diye düşündüm..

Aparat falan yaptırsam gereksiz harcama olacak..sağlıklıda olmayabilir..
hazır birşey olsa belki..üniversal motor bu, arkadaki devre ile gayet güzel devir ayarı oluyor...eski mutfak robotu kırılmıştı..onun motoru..masaüstü sabit duran ve minik taşlama aksesuarların takılabileceği bir motor olabilir mi diye düşündüm..

Mandrene uygun UNF civata alırsanız onuda ayarlayabilir. Civatayı delip (yeterince et kalınlığı olması gerekir), gereken ayarlamaları yapıp içine metrik 6 diş açabilir. Ama salgı olmaması lazım. Zor bir iş değil ama dikkat gerektiriyor hocam.

Saygılar....

Herkese teşekkür..neyse simdilik kalsın..hazır mandren olsaydı iyi olacaktı hemen takıverirdim.

Sırt sırta 2 mandren kullan tabi maliyeti var.

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri