Meslekten soguttu beni

Ilk ona baktim abi zaten 2 tane daha var onlar yaniyor ayni fazdan yeni bina

Sent from my GT-I8200 using KontrolKalemi.Com Mobil mobile app
Böyle bir cihaz yüzünden hayatım değişti.Benim başıma gelen PANASONIC marka projeksiyon cihazındaki anlamsız arızalardı.Cihazın fiyatı 3600$ dı 2007 yılında bir sanayii sitesinde elektrik teknisyeni olarak çalışıyordum.Sanayii sitelerinde yönetici başkanlar vardır ve bizim başkanımız 300 kişilik çok amaçlı konferans salonu yaptırmıştı.Sineme,tiyatro ve konferans yaptırmak için maaşım o günkü şartlara göre çok iyiydi.Fakat çalışmayan bu cihaz yüzünden başkan dan bir çok kere laf yedim.Çok güzel bir doğa belgesel CD almış bir yönetmenden midafiri gelince elinde CD iniyor salona Cüneyt aç bakalım şu CD yi diyordu cihaza takıyorum görüntü geliyor 5 saniye sonra görüntü gidiyordu.Ses var görüntü yok.Servise gönderdim servis arıza yok dedi geri gönderdi.Panosonic Türkiye distrübütörü olan TETRA firmasına gittim.Adam cihazı taktı açtı cihaz çalışıyor.Döndü bana dedi ki:Bak cihaz çalışıyor oldu.Bende bu cihazın burada çalışması beni ilgilendirmiyor gel çalıştığım yere orada çalışırsa tamam dedim ama çalışmıyor.500 TL.alınan HİTACHİ marka projeksiyon canavr gibi çalışıyor 3600$ lık cihaz çalışmıyor sonuçta işi bıraktım hem iyi bir maaştan oldum hemde çok memnun olduğum işyerimden ayrıldım.Şimdi yaşadığım şehir de değişti.
Sana tavsiyem bu cihazları çalıştırmakla uğraşma arızalı de başka cihaz al tak.Ben o cihazı çalıştıracağım diye toprağı kazdırdım 2 mt çukur açtırdım topraklama yaptım olmadı regülatör aldırdım olmadı bazen olmayınca olmuyor bu mesleğin kötü yanı da bu!

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.

Forum istatistikleri

Konular
128,243
Kullanıcılar
450,051
Son üye
Rezly

Yeni konular

Geri