Merdiven Otomatiği

Hayırlı bayramlar bizim evin merdivenlerinin ışığı biraz yandıktan sonra sönmesi lazım ama merdiven otomatiğine dokununca sönüyor yada panoya hafif vurunca sönüyor birde düğmelerin birisini ışıklı koymuşlar ama yanmıyor bağlantılar yanlış bağlandığı içinmi böyle olur yoksa birsey alıp takmakmı gerekiyor düğmede viko merdiven otomatiğide viko ne yapmam gerekir iyi akşamlar

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
öncelıkle merdıven otomatiğine bakmalısınız süreklı yanma butonuna bakın ondan sonra merdıven otomatıgı tesısatına bakın şimdiden kolay gelsın

merdiven otomatiğinin içerisine bi bakalım belkide içindeki rölenin kontağı takılı kalıyodur yada biyerlerde temassızlık vardır

merdiven otomatiğinin içindeki devrede soğuk lehim olmuştur zamanla oksitleniyor söküp bir lehim yaparsan düzelir....

ben merdivendeki lambaları sensörlü ile deyiştirmeyi düşünüyorum ama bir sorunum var toplamda 3 tane takıcam bir sensör beni gördüğünde hepsimi yanar bunun için ne yapmam gerekir birde düğmenin birisini ışıklı koymuşlar diye bir soru sormuştum kontrol kalemindeki gibi bu ışık yanar bu düğmede ama benimkinde yanmıyor bunun için ne yapmam gerekir yenisimi alayım yoksa bağlantıyımı yanlış yaptım diyecem telleri deyiştirdim ama yine yanmadı

ben merdivendeki lambaları sensörlü ile deyiştirmeyi düşünüyorum ama bir sorunum var toplamda 3 tane takıcam bir sensör beni gördüğünde hepsimi yanar bunun için ne yapmam gerekir birde düğmenin birisini ışıklı koymuşlar diye bir soru sormuştum kontrol kalemindeki gibi bu ışık yanar bu düğmede ama benimkinde yanmıyor bunun için ne yapmam gerekir yenisimi alayım yoksa bağlantıyımı yanlış yaptım diyecem telleri deyiştirdim ama yine yanmadı
Merdiven otomatiği ömrünü tamamlamış,otomatiğin içinde temassızlık veya otomatiğin yanında bulunan devamlı yanması için bulunan anahtarda canı sıkıldıkça kontak veriyor.
Merdiven otomatiğiyle birlikte sensörlü lamba kullanamazsınız.3 tane sensörlü lambaya ayrı olarak faz+nötr bağlamalısın.maliyet olarak sorun yoksa hepsini sensörlü yaparsın.Hepsini sensörlü yaptığında merdiven otomatiğini iptal etmek için merdiven otomatiğinde bağlı olan lamba ucuna faz bağlamanız gerekir.

arkadaslar bu calisirmi zaman ayarli

Ekli dosyalar

• merdiven otomatik.jpg
    merdiven otomatik.jpg
    64.7 KB · Görüntüleme: 12

Forum istatistikleri

Konular
128,482
Kullanıcılar
450,451
Son üye
halilke