Makinalarda kaçak akım rölesi kullanımı

bunu için 146 mesajınızı tekrar gözden geçirmeniz yeterli, lütfen gereksiz tartışma ortamı yaratıp veri tabanını boşuna doldurmayın.

bir örnek vermek gerekirse bu konu siz mesaj yazana kadar saygı çerçevesinde tartışılıyordu. konu hakkında bilginiz varsa paylaşın, bilipte paylaşmıyorsanızda gereksiz mesajlar yazarak insanların kafasını boşuna karıştırmayın.
amacınız stres atmak ise, strees atmak için kendinize başka bir platform bulun

Birincisi, konuyu kirletmeyin, sorunu olan bana özelden ileti atabilir diyen benim. Yok ben buradan yazacağım diyen kişi orada duruyor, yorumunu okuyun. İkincisi, ben bilgimi gerektiği ve uygun gördüğüm seviyede paylaştım. Bana neden paylaşmıyorsun diye yazı yazanlara sorun o soruyu bence.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Birincisi, konuyu kirletmeyin, sorunu olan bana özelden ileti atabilir diyen benim. Yok ben buradan yazacağım diyen kişi orada duruyor, yorumunu okuyun. İkincisi, ben bilgimi gerektiği ve uygun gördüğüm seviyede paylaştım. Bana neden paylaşmıyorsun diye yazı yazanlara sorun o soruyu bence.
Uluslararası forumlara git.;)

İşte, aynı bunun gibiler, konuyu kirletenler.
Arkadaş bu konuyu kirletenin kim oldugunu öğrenmek istiyorsan baştan sona oku da gör bakalım kim kirletmiş. Sayende konu felan kalmadı. Diğer konuyu kirlettiğin gibi bu konunun da içine ettin. Zaten senin vazifen bu. Senin bütün yorumlarına baksınlar sen hep konu kirletici;) bir çocuksun.
Forum yöneticilerinden isteğim sana iyi bir ceza verilmesi.;) Belki aklın başına gelir.
Gerçi sen bu sefer de uluslararası forumları karıştırırsın.;)

sn. @YaşlıUzman , @by lent lütfen tartışmaları kişiselleştirmeyiniz. sn. @aumat kişilerin mesleki bilgisine göre kişilik testi yapmaktan vazgeçin, lütfen kişilere karşı uslubunuza dikkat ediniz aynı şekilde tartışmalara devam ederseniz forumumuzda uzaklaştırılacaksınız.

Murat YENER
Böyle düşünmenize üzüldüm, amacım birini kırmadan örneklerle kibirden uzaklaştırmak vazgeçirmek (hayır duasını eder veya etmez),
Yönetim önünde boynumuz kıldan incedir.

Böyle düşünmenize üzüldüm, amacım birini kırmadan örneklerle kibirden uzaklaştırmak vazgeçirmek (hayır duasını eder veya etmez),
Yönetim önünde boynumuz kıldan incedir.
Galiba yanlış anladın Bülent Abi. Size ve Hakan abi'ye konuyu kişileştirip tartışmayı uzatmayın dedi. Forumdan uzaklaştırılırsınız tabiri tam olarak Sn. aumat içindi. Sizin için değil yani. Noktadan sonra yeni bir cümle var...Dikkat!
Ha özür dilerim Bülent abi kişileştirme tabirine de kızmış olabilirsiniz. Çok özür dilerim pardon.

Son düzenleme:
Kesinlikle Nötr ve Toprak hatları birbirinden ayrı olmalıdır.Aksi halde KAR sürekli atar.Benim tavsiyem, motorlarda 3 Faz ve Toprak kullanmanız, kumanda devresini de izolasyon trafosu ile yapmanızdır.
Endüstriyel makinalarda ve ısıtıcılarda ayrı ayrı 30 mA. KAR takılması en uygunudur.Böylece her cihazın kaçağı, sadece kendi rölesini açar.Diğerlerini etkilemez.
Sıfırlama yani Nötr ve toprak hattının birleştirilmesi ise her zaman yanlış bir uygulamadır.

Son düzenleme:
Vallahi şahsi fikrimi söylüyorum bu makineler TN sistemde kullanılması düşünülerek bu şekilde toprak ve nötr birleştirilmiştir. Makinelerin kendi içinde faz ve nötr yer değiştirirse cihaz gövdelerinde direkt faza maruz kalabilirsiniz.
Hakan abimizin ve benim de üst mesajda yazdıgım gibi TT sistemde sıfırlama varsa KAKR çalışmaz.
TT neyin açılımı hocam ?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri