mach3 interface board ve HY-DIV268N-5A bağlantı

kesinlikle eminim.fakat şunuda söyleyeyim..interface kartıyla bilgisayar arasındaki lpt DB25 PİN ara bağlantı kablosunu kendim yaptım.birebir bağladım sorun yok ama farklı bir bağlantı şekli varsa onu ben bilmiyorum..bağlantı şeması nasıl yardımcı olurmusunuz?25 pinli soket DİŞİ ERKEK...sadece bu kabloda sorun olduğunu düşünüyorum.

haklısın hazır alacağım çok büyük bir ihtimalle kablo içinde bir veya iki pin çapraz bağlantılı.

YD0bfs.gif

cnc router da kullanılan kablo bağlantısı bu şekildeyse bendeki hata
%100 kablodan..

haklısın hazır alacağım çok büyük bir ihtimalle kablo içinde bir veya iki pin çapraz bağlantılı.

Daha önce böyle bir sorun yaşamıştım, kablonun PC tarafında yanlış hatırlamıyorsam son 5 pin (20-25 arası) köprülü. Bu köprü olmazsa çalışmıyor. Yinede net bilgi için hazır bir LPT yazıcı kablosunun kapaklarını söküp bağlantıya bakın. Çalışacaktır.

kablo değilmiş..mach3 ayarlarındanmış.ilgilenen arkadaşlara çok teşekkürler.şimdi sıra parça nasıl sıfırlanır o konuya geldi..forumda varsa link alabilirmiyim?

yuutup veya gogıl emmiye sorarak mach3 ile ilgili bir çok sorunuzun cevabına ulaşabilirsiniz. :)

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,992
Son üye
plaxo

Yeni konular

Geri