Müzik Seti Ses Sorunu

ddnnzz

Üye
Müzik seti herhangi bir sesi çalarken, (radyo, cd, ya da dışardan bağladığım harici bir kaynakta gelen ses) çıt diye bir ses gelip ses vermeyi kesiyor. Ekolayzer ına baktığımda hala ses verdiğin görüyorum ancak hoparlörlerden ses gelmiyor. Ayarları değiştirsem de , fişini çekip tekrar takıp çalıştırsam da ses gelmiyor ancak aradan uzun bir zaman geçince yine bir çıt sesi geliyor ve ses gelmeye başlıyor. Bu konuda ne yapabilirim, yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

kabinlerinde bir temassızlık var gibi.
hoporlerinizin kagıdına hafifce dokunun ses gelirse bobinin kagıda birleştigi noktada temassızlık var demektir

Dediğinizi yaptım ancak bir sonuç alamadım, farklı hoparlörle de denedim ancak sorunum hala devam ediyor. Benim düşüncem ana devrede bir sorun olduğu yönünde, çünkü ses giderken de, gelmeden hemen önce de ses geliyor.

bazı amfilerin çıkışlarında bir röle bulunur. bunun amacı amfi ilk çalıştırıldığında hoparlörleri korumaktır. açıldıktan bir kaç saniye sonra hoparlör çıkışlarını devreye alır. muhtemelen bu rölede veya röleyi kontrol eden sistemde bir sorun var.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri