Lg plazma enteresan bir ariza bu

yok hocam onlarin hepsini denedim olmuyor bence panelde bir sikinti var panele goruntu gelince oluyor

cep telefonu kumanda
veya
wireless mouse ile
kumanda olmuyor mu ?

vallaha hocam kumanda etsekte birseyler degismiyor ekrana goruntu gelirse kumandlalar iptal nasil bir ariza bende biktim vallaha

iyi günler
hdmı takılı degilken tvyi test moduna alın test moduna girince hdmı takın bakalım kumanda çalışacak mı ?
çalışırsa yazılım çalışmassa anakart ta problem vardır.

iyi günler
hdmı takılı degilken tvyi test moduna alın test moduna girince hdmı takın bakalım kumanda çalışacak mı ?
çalışırsa yazılım çalışmassa anakart ta problem vardır.
hocam sorun hdmi de degil sorun televizyonun ekraninda ekrana goruntu gelir gelmez kumanda calismiyor bunu cozdum kesin sonuc panele goruntu gelirse kumanda calismiyor

hocam sorun hdmi de degil sorun televizyonun ekraninda ekrana goruntu gelir gelmez kumanda calismiyor bunu cozdum kesin sonuc panele goruntu gelirse kumanda calismiyor
panel sadece görüntüyü gösterir sizin panel bozuk olsa bu şekilde hata ile karşılaşmassınız.bu panel sorunu degil görüntüyü ekrana ileten anakart -logic kart(t-con) - cof üzerinden gelir
siz test modunda iken deneme yaparmısınız bir ara servis modunda yani

panel sadece görüntüyü gösterir sizin panel bozuk olsa bu şekilde hata ile karşılaşmassınız.bu panel sorunu degil görüntüyü ekrana ileten anakart -logic kart(t-con) - cof üzerinden gelir
siz test modunda iken deneme yaparmısınız bir ara servis modunda yani
hangi testi yapim

Ekli dosyalar

• 2020-04-26 23.39.25.jpg
    2020-04-26 23.39.25.jpg
    512.3 KB · Görüntüleme: 5
bu menüde cikiyor

Ekli dosyalar

• IMG20200427002057.jpg
    IMG20200427002057.jpg
    162.5 KB · Görüntüleme: 3
İR alıcı gözü çıkarıp farklı yerlere tutup deneyin.Şöyle plazma çalışırken ışınım yayıyor bu da ir iletişimi zayıflatıyor.Denemek için uzaktan kumanda test aletini tutun eğer buzzur özelliği varsa ekrana tuttuğunuzda ince bir ses çıkarır.Bence önünde alıcı göz olan yeri tespit edin panelin ışığının gelmesini önleyici karton koyun deneyin

gerek yokki hocam görüntü olmasin heryerden cekiyor

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri