Lg plazma enteresan bir ariza bu

iyi akşamlar
arkadaşın dedigi gibi 5v ölçüm yapsın ama tv nin anakartında
USB 5v kontrol edilmeli ve ön panelde kumanda alıcısı ır göze 5v yada 3,3v gelmesi gerek onuda ölçmen gerekli usb takılı iken

ve sadece usb de yapıyorsa bence problem degil

kardeşim selam. usb denince iş çözüme kavustu sanırım. şimdi usb de 4 çıkış vardır iksi +- diğer iki bacakda data girişleridir. eğer senin cihazın normal çalışıyorsa ve sen usb ye herhangi bir usb taktığında cihaz farklı tepkiler veriyorsa senin televizyonun muhtemelen işlemcisinde usb katı arızalıdır. Genelde İşlemcili usb li anakartlarda durum hemen hemen bu şekilde işler. tv ni fazla kurcalatma istersen. çok eskidiyse yenisiyle değiştir :)

Arkadaslar soyle izah edeyim
tv ekranina nerden gelirse gelsin (ister hdmi ister scart ister usb) farketmiyor tv ekranina goruntu geldiginde kumandalarin cekimi dusuyor sorun bu
artik yeni bir tv slmanin zamanida geliyor gibi yani bu sorun cozulmez gibi

oncelikle herkese mesajlari icin tsk ederim Allah razi olsun
size sorunu tekrar soyle izah edeyim receiver felan yok sadece tv var ve usb yi taktim resimlere bakiyorum ekrana resim gelince kumanda iptal bence sorun ekranda ekrana goruntu gelince kumanda cekmemeye basliyor bu ekranda sorun ne olabilirki

usb den kasıtın HDIM ıdır

Tv test moduna alıp kumandayı test edermisin

hocam tv den bahsediyorum
tv kumandasinda sorun yok
tv ekrani goruntu yokken calisiyor ama goruntu gelince kumanda calizmiyor test de ayni

bence video yayınlayın , konu bulmaya döndü !!!

Son düzenleme:

izlediginiz gibi ne olurs a olsun ekrana goruntu geldiği zman kumanda calismiyor nedense

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,985
Son üye
sSait Başdaş

Yeni konular

Geri