Lg plazma enteresan bir ariza bu

suskunq

Üye
iyi forumlar
10 yili geckin 50pm6900 plazma tv kullanicisiyim
sorunum hd receiver arizalanip (atlanta hd box) yeni bir receiver aldigimda ortaya cikti sorunumda şöyle hdmi uzerinde ekrana goruntu geldiginde receiverin kumandasi uzaktan calismiyor sadece 1 metreden calisiyor sorun receiverden sandik iade ettim baska marka receiver aldim ama sorun bu modeldede devam ediyor. deneme yanilma yontemiyle buldugum sonuc hdmi -scart hangisininde bagli iken ekranda goruntu oldugu surece kumanda calismiyor ama kabloyu cikarinca receiverin ekranina bakip denedigimde kumanda her mesafeden calisiyor
tv de hdmi kabloyu takinca onunda kumandasi calismiyor
lutfen bu sorunu nasil cozebilirim

Cihazın sistem kartı yani HDMI ve SCART çıkışlarının bulunduğu kartta problem var eğer meslektenseniz kartı sökün ve kartı ölçmeye başlayın derim..

Plazma tvlerin kartları pahalı ve üretileli uzun zaman olduğu için sağlam olanlarda ikinci el olarak bekliyor servislerin ellerinde tamir ettirmeyi düşünüyorsanız çok tavsiye etmiyorum. Bir servise giderseniz yetkili yetkisiz farketmez garanti veremeyeceğini söyleyecektir. Aşırı bir memnuniyetiniz yoksa televizyonunuzdan masraf etmenizi istemem. İyi forumlar

hocam soyle kumanda anca 1 metreden zor aliyor tv kanali oturdugum yerden degistiremiyorum tvler suan pahali bizim burasi ilce oldugu icin pek fazla anlayan yok

ne kadar doğru iş görür mü bilmem ? işinize yarar mı ?

hocam kumandalarda sikinti yok ekranda goruntu olmasin kumandala 5 metredende cekiyor sorun tv de

Eski yazı kronik olabilir .

https://www.turkeyforum.com/satforum/showthread.php?t=620844

08-08-2010, 01:52
Kumanda sorunu ve receiverdan sürekli gelen ses
Herkese merhabalar,

Kumanda sorunu ile ilgili 20 Temmuz'da bir konu açılmış fakat sorun çözümlenmesine rağmen nasıl çözümlendiği belirtilmediğinden ve bu soruna ek olarak başka bir sorunu da dile getirmek istediğim için yeni konu açmayı daha uygun gördüm.

Dün Atlanta HD Box aldım, denedim kumanda en fazla 1 -1,5 metreden falan çekiyor onu da eğer cihazın hemen hemen tam karşısında olursanız. Kumandayı her kullanma gereği duyduğunuzda receivera yaklaşmanız gerekiyor yani çok rahatsız edici bir durum. Katlanılabilir değil. Forumda okuduğum kadarıyla böyle genel bir sıkıntı yok ve kumandasından çok memnun olan arkadaşlar da var. Bugün yeni ve kaliteli pil aldım ama hiçbir şekilde bir farklılık olmadı.

Ayrıca cihazda nedenini bilmediğim sürekli bir ses var, aslına bakarsanız sesin şiddeti düşük, cihaz açıldıktan 1-2 dakika sonra bitse sorun olmayabilir ama sürekli olduğu için rahatsızlık verici. Ben sesi fan sesine benzetiyorum ama oldukça tiz bir ses.

Bugün bu iki konuyu cihazı aldığım yere ilettim ve cihazı aynısıyla değiştirmek istediğimi belirttim, sorun çıkarmadılar pazartesi değiştiriyorum.

Öğrenmek istediğim;

1. zaferturan53 arkadaşımız 20 Temmuzda açtığı konuda Ali Bey'e teşekkür ederek sorunun giderildiğini belirtmiş. Durum böyle ise kumanda sorunu için ne yapılabilir bizimle paylaşırsa ya da bilen biri yazarsa çok memnun olurum. Ben cihazı değiştiriyorum ama cihazından benimkinde olduğu gibi rahatsızlık veren ses çıkmayıp sadece kumanda sorunu olanlar için çok yararlı olacaktır.

2. Böyle bir konuya forumda rastlamadım ama benim gibi cihazından sürekli fan sesi gibi bir ses çıkan var mıdır, bu durum genel midir?

Teşekkür ederim.

tsk hocam benim sorunum tv de cihazlarda sorun yok tv goruntu gelse bile kendi kumandasi dahi zor calisiyor

bilği amaçlıdır . kart versiyon uyumu ? daire içindeki numaralar .

link :
Ürün Numarası : EBT61923813 EAX64349211 (1.0) ( sizin kart numarası ile uyum durumu ) ???
https://agelektrometal.com/ebt61923813-eax64349211-10-lg-main-board-ana-kart

TV Modeli 50PM6700 60PM6700 50PM6800 60PM6800 50PM6900 60PM6900
Panel Modeli : 50R4 60R4

eax64349211-10-lg.jpg

************************************************************************************************************

kart benzer örnektir . versiyon ? EAX64349212 (1.0)

LG EAX64349212 1.0 , EBT62079702 , LG 50PM6800 , 50PM6800-ZF , MAIN BOARD , LG ANAKART

eax64349212-10-lg.jpg

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,207
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19

Yeni konular

Geri