Lg led tv led arızası

Benim basima dun cok ilginc vir durum geldi.
Beko 50 inc tv led barlari arizaliydim sifir siparis ettim. Led barlari takar takmaz baktim calismadim. Voltajlari kontrol ederken led driverin 24 v hattindaki sigortanin attigini gordum sigortayo degisirdim tv calismaya basladi.
Tuhaf tuhaf seyler oluyor.

Numaralarını kontrol ettim hepsi tutuyordu. Yanılmıyorsam 5+5 şeklindeydi. 5 kısa 5 de uzun. takım olarak hepsi değişti.

foto led ( tane )
hangisi idi
kırmızı ok olandan
mavi ok olandan

led.png

arkadaşın başına gelen olay
tüm led çalışır test fotosu ( 1 grup 10 led ) 6 sıra x 10 led = 60 led
tv ye takınca çalışmıyor
başka led alındı takıldı sorun yok

20190808_135017.jpg

20190808_135019.jpg

20190808_135021.jpg

20190808_135024.jpg

20190808_135026.jpg

20190808_135030.jpg

Son düzenleme:
Kırmızı ok ile işaretli olan ledden.

takmadan önce led barları test etmişmiydiniz ?
bir tanesi led bozuk ise görüntü gelmez .
özel durumlu iki li aydınlatma tv de : bazılarına yarısı aydınlık yarısı karanlık olur

57228
57231

Değiştirmeden önce denemedim. Ama değiştirdikten sonra tv 2 saat kadar çalıştı. Sonradan tekrar aynı arıza oluştu. Bu arada ledlerin merceklerini çıkarmıştım. resimdeki ledler üzerindeki orjinal ledleri.
Arkadaşlar bu arada aklıma yeni geldi. Ledleri değiştirdimken sonra tv sorunsuz bir şekilde çalıştı. Sonra yerine koydum. Gündüz evden aradıklarında tvnin yine aynı arızayı verdiğini söylediler. Akşam eve geldiğimde tvyi açınca aynı problemi gördüm. O sinirle bir kaç tokat attım (klasik usul :)) ve tv normal çalıştı. Bu tokattan sonra tv 2 saat kadar daha çalıştı ve aynı arızayı verdi. (Bu anlattıklarım yeni değil. Arızanın ilk başlangıcındaki durum)

Son düzenleme:
Ekli dosyayı görüntüle 57228Ekli dosyayı görüntüle 57231

Değiştirmeden önce denemedim. Ama değiştirdikten sonra tv 2 saat kadar çalıştı. Sonradan tekrar aynı arıza oluştu. Bu arada ledlerin merceklerini çıkarmıştım. resimdeki ledler üzerindeki orjinal ledleri.
Arkadaşlar bu arada aklıma yeni geldi. Ledleri değiştirdimken sonra tv sorunsuz bir şekilde çalıştı. Sonra yerine koydum. Gündüz evden aradıklarında tvnin yine aynı arızayı verdiğini söylediler. Akşam eve geldiğimde tvyi açınca aynı problemi gördüm. O sinirle bir kaç tokat attım (klasik usul :)) ve tv normal çalıştı. Bu tokattan sonra tv 2 saat kadar daha çalıştı ve aynı arızayı verdi. (Bu anlattıklarım yeni değil. Arızanın ilk başlangıcındaki durum)

kondansatör , lehimlere bakınız .

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri