Lehim yaparken kendinizi nasıl koruyorsunuz?

ben maske takıyorum şu doktorların kin den :)

arkadaşlar lehimin ne gibi zaraları var???bilgi lütfen ..bizde ona göre tedbirimizi alalım.saygılar

arkadaşlar lehimin ne gibi zaraları var???bilgi lütfen ..bizde ona göre tedbirimizi alalım.saygılar

Lehimin icerigindeki kalay ve kursun agir metallerdir, vucutta birikir ve atilamaz. Agir metal zehirlenmesi, kanser gibi ilk akla gelebilecek hastaliklari tetikler.
Benzer sekilde kirli suda yasayan baliklarin ve midye gibi canlilarin vucudunda da bu ve benzeri agir metallerin biriktigini hatirlatayim.

lehim bu camı aç yeter

ozaman bizim hayatımız kaydı sabah akşa tv tamir eder eder dururuz ne fan nede başkabişey çay ve sigarayadevam ediyoruz

valla bir yaşıma daha girdim bilinçsizce kullanıyormuşuz hiç te önemsemediğim birşey lehimin pastanın kokusunu dumanını yıllardır çekiyorum umarım hastalanmam

Ben lehim dumanın bu derece zararlı olduğunu bilmiyordum doğrusu, cam açmadan yaptığımız bile oluyor:)

bizim millete birşey olmaazzzz!... Deriz genellikle. Ama dikkat etmek lazım. Ben de pek önemsemeyenlerdendim ama, ustalarımızı görünce biraz ders aldım doğrusu. Havyaya fan bağlama işi kafama yattı, kolay gibi görünüyor. Fikir için teşekkürler

ben etkilerini şöyle gözlemledim. öncelkile kurşun agır metal arkadaşın dedigi gibi. o sıcaklıkta mikro mertebede dahi olsa buharlaşır. ve çekeriz. kanser etkenidir.
ayrıca gözümüze gelir. saç dökülmesi yapabilir dumanı. göz ve kirpik göz kapaklarında birikir yag ile gözümüze girdiğinde yanma yapar... basit bi düzenekle bunu en aza indirebiliriz. fan ve elyaf.

vaybe daha neler öğrenecez hiçte düşünmedim işten kafamızı kaldırıp düşünemiyoruzki havyaya fan işi benim de hoşuma gitti

Forum istatistikleri

Konular
128,299
Kullanıcılar
450,131
Son üye
mrtblkl

Yeni konular

Geri