led patlaması hakkında yardım

@Haldun1 Bey incinme yok, gerekiyorsa ben özür dilerim. İşin basitliği yönünden de uygun düşündüğümden yazılarım böyle, emir kipli :).

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Teknik calismalarda en fazla sorunu basit isler cikartiyor.örneğin çalıştığım fabrikada yg onarımı bakımdan öteye geçmez allaha şükür. Ag ise çok çok revizyona uğramaktadır. Ama zayıf akım öyle değil, dahili telefon hatları, ses yayın, internet, reglaja ve tesisata bağlı prosestat hataları, birde bunların dışında benim evimde yaptığım tüm onarımlar mutlaka haftada bir karşıma çıkıyor. Her işi ciddiye almak lazım . Zayıf akımcıların işi ag den daha zor gibi gelir bana nedense

Estağfurullah küçümsemek anlamında değil kolay iş çocuk oyuncağı gibi.

Bu ne güzel bir eleştiri. Ben sadece bir fikir önerisinde bulundum sizde alıp yerden yere vurdunuz. Ben elektrik teknısyenyim elektronik deyil. Bilgisizliğimi eleştirecek kadar bilgili olsanız dahi bunu yapmamalıydınız.Burda fikirler ve konular tartışılarak araştırılarak doğru yol bulunur.

Bu ne güzel bir eleştiri. Ben sadece bir fikir önerisinde bulundum sizde alıp yerden yere vurdunuz. Ben elektrik teknısyenyim elektronik deyil. Bilgisizliğimi eleştirecek kadar bilgili olsanız dahi bunu yapmamalıydınız.Burda fikirler ve konular tartışılarak araştırılarak doğru yol bulunur.
Benim amacım kalp kırmak eleştiri peşinde koşmak değil fakat yine soruyorum size elektronik teknisyeni değil elektrik teknisyeniyim diyorsunuz işi elektrik tarafından ele alıcak olursak Volt Amper kavramı olmadanmı elektrik teknisyeni oluyoruz ? Bir evin elektrik tesisatını hangi kavramlara göre belirliyoruz ?

Bak yine benim fikirlerimin katkısı azda olsa oluyor. Ben amper yüksekliği yazmışım diğerleri voltaj yüksekliği. Burda ben yanılmış yalnış yazmışım. Ben hatamı kabul ediyorum. Lakin siz artistiğinizi kabul edin. Kırılan çanak tekrar tutmaz. Sizinle tartışmayıp borda polemiğe girmiyeceğim. Kendime yakıştıramıyorum. Sizlere kolay gelsin.

Elektrik elektronik işi az bilgiyle olmaz. Sizin dediğiniz kafayla azda olsa katkı sağlarım düşüncesiyle iş yaparsak günün birinde ya birini malından yada canından edebiliriz. Bu can sizinde olabilir Allah korusun. Ben kötülüğünüze konuşmuyorum bazı şeylerin dönüşü olmayabilir dikkat etmek lazım. Sizede kolay gelsin

Sayın haldun bey benım GUNAY ELEKTRIK harf gurubum senı neden rahatsız edıyor ki? Burası bir elektrik sitesi bende elektrik teknısyenıyım. ********** Seninle tartışıp polemığe girmeyeceyım. İnsan beşerdir şaşar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
merhabalar. dün arabama 1.5 metre 12 volt şerit led bağladım. bazıları yavaş yavaş sönüp sonra hiç yanmamaya başladı. sanırım tek tek patlıyorlar, akü 12 v 75 A araç opel kangoo. ne yapabilirim yardımcı olabilirmisiniz lütfen ?

Selamlar,

Aracı tam çıkartamadım ama Opel combo'mu ? Yoksa Renault Kangoo'mu? İkisi farklı yada benmi Opel kangoo modelini bilmiyorum ( konu biraz gergin azcık yumuşatayım diye takılıyorum yermek niyetim yok sakın yanlış anlaşılmasın )

Ledlerin patlama sebebi ise ,

Kanımca eski arabalarda akü voltajı 12.0 ile 13.6 iken yeni nesil arabalarda 14.4 volta kadar çıkıyor. Hatta aracımda bu durum sürekli kısa farlarımın patlamasına neden oluyor. Servise başvursamda çözüm bulamadım. En son reklam olur diye marka vermiyorum xxx marka lamba aldım şimdilik 1 yıldır patlamıyor. Sizin sorununuzda bu voltaj sorunudur.

Aracınız çalışırken ledleri bağladığınız kablodan voltajı ölçerseniz sorunun temeli belli olur. Eğer voltaj değeriniz 14 volt civarında çıkarsa bir şekilde 12 volta düşürmek gerekecek.

Selamlar,

Aracı tam çıkartamadım ama Opel combo'mu ? Yoksa Renault Kangoo'mu? İkisi farklı yada benmi Opel kangoo modelini bilmiyorum ( konu biraz gergin azcık yumuşatayım diye takılıyorum yermek niyetim yok sakın yanlış anlaşılmasın )

Ledlerin patlama sebebi ise ,

Kanımca eski arabalarda akü voltajı 12.0 ile 13.6 iken yeni nesil arabalarda 14.4 volta kadar çıkıyor. Hatta aracımda bu durum sürekli kısa farlarımın patlamasına neden oluyor. Servise başvursamda çözüm bulamadım. En son reklam olur diye marka vermiyorum xxx marka lamba aldım şimdilik 1 yıldır patlamıyor. Sizin sorununuzda bu voltaj sorunudur.

Aracınız çalışırken ledleri bağladığınız kablodan voltajı ölçerseniz sorunun temeli belli olur. Eğer voltaj değeriniz 14 volt civarında çıkarsa bir şekilde 12 volta düşürmek gerekecek.

ahh opel corsam hala gönlümde demekki . reno maalesef :) bu arada gerilmeyelim lütfen sorun kendi kendine halloldu.sönen ledler tekrar ışık vermeye başladılar. eski model araba arızası ledlerede yansıdı sanırım. arızalı kısım bir zaman sonra kendini onarıyor :)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Geri