Ladder Türk Plc Programı...

İnşaallah hedeflerinizde muaffak olursunuz. Sizin başarınız bizim gururumuz olur.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
çok hoş ve kolay ve açık bir arayüzü olan bir program ama plcye bağlayıp denemedim

Salih Bey FULTEK internet sitesindeki telefon numaralarından size ulaşamıyorum. Tefon numaraları hatalı mı? Yoksa değişti mi? Lütfen size ulaşabileceğim bir numara verirseniz sevinirim.

Adresbilgilerimiz aşağıdadır. Her hangi bir yanlışlık yok bu numaralardan ulaşabilirsiniz.
Endüstriyel Otomasyon
Adres: Cihangir mahallesi Sanayi Sokak No:3 Avcılar/İstanbul
Tel: +90 212 422 06 46 - +90 212 422 06 47
Fax: +90 212 422 06 53

Programı türkçe diye indirdim yani türk yapımı diye nedir bu ingilzce merakımız bizim bi programda türkçe olsun ne olur ya hiç beğenmedim siliyorum arkadaşım kusura bakma

merhaba fultek salih ladder türkün simülasyonu çıktımı acaba
birde türkçe dil desteği ne zaman olur acaba

İndirmiş oldugum demo programını twido ve m340 ile denedim,gayet başarılı fakat şöyle bir sorunla karşılaştım.Örnegin Atv312 ile haberleşmeye çalıştığımda atv'nin modbus adreslerini yazılımınız tanımıyor.

Mesela atvnin hat gerilimini veren modbus adresi "3207".bu decimal bir değerdir.ve geriye boolean değil integer bir sayı döndürür.Bu modbus adresini girmenin farklı bir yolu varmı yoksa atv ile haberleşemeyecekmiyiz???

Kolaygelsin

Hangi programdan bahsettiğinizi tam anlamadım. Ancak ürünlerimiz için sorduğunuzu düşünerek cevaplıyayım. Modbus adresleme yapısında bir çelişki var.
Örneğin en çok kullanılan adres alanı holding registırlardır. Holding başlangıç adresi(yani ofset değeri 40001'dir.) Bazı cihazlar modbus adreslerini bildirirken 40001 ,40002 şeklinde bildirir. bazılarıda holding alanı adres sıfır adres 1 şeklinde ifade eder.

Bizimi programımız için 4000x şeklinde olan adresi daha doğru olduğu için tercih ettik.

Sizin cihazınız holding 3000 şeklinde bir adres veriyorsa yazmanız gereken adres = 40001 + 3000 = 43001 olmalıdır.

eğer sadece 3000 yazarsanız 0-9999 arasında bulunan discrate adres ifade edilmiş olur oda sadece boolean olabilir.

Maalesef modbus'da her iki şekildede adresleme yapılıyor.
Kolay gelsin.

kullanışlı olmuş ama Türkçe olsaymış daha iyi olurmuş kardeşm elinize sağlık

offline smilasyon özelliği varmı varsa nasıl kullanılıyor

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler